Олег Тягнибок: “Прикро, що з фаворита режим перетворив Україну на аутсайдера евроінтеграції”

“Европейський майдан у Києві та відповідні акції в десятках инших українських міст засвідчили зрілість українського суспільства і неготовність режиму Януковича реформувати державу на европейських засадах соціяльної, національної та історичної справедливости. Водночас режим Януковича вкотре змарнував шанс держави модернізуватися та з фаворита перетворив Україну на аутсайдера европейської інтеграції”, – заявив лідер Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок у інтерв’ю представникам ЗМІ перед початком самміту у Вільнюсі 28 листопада 2013 року.

Також Олег Тягнибок зазначив: “Українське суспільство вкотре засвідчило европейську сутність, готовність до боротьби за свої права і майбутнє. Масові акції української громади, протести молоді свідчать, що Україна прагне повернутися до себе, у лоно братніх европейських націй. Водночас режим вдало маніпулював гаслами про европейську інтеграцію з метою максимально сконцентрувати владу у своїх руках. Однак щойно Україна підійшла до вирішального етапу, яким є підписання у Вільнюсі Угоди про асоціяцію з ЕС, – режим вкотре різко змінив зовнішньополітичний вектор.

Адже Угода про асоціяцію з ЕС – це зобов’язання здійснювати справжні, а не бутафорні реформи в Україні. Це реальна боротьба з корупцією, це подолання приватних монополій, це забезпечення свободи слова і мирних зібрань, це підвищення ролі громади в процесі напрацювання, ухвалення та реалізації рішень влади. Це, зрештою, обіцянка чесно провести президентські вибори 2015 року. Усе це підірвало б основи могутности режиму, тому виявилося для Віктора Януковича неприйнятним.

Тепер режим перейшов до реакції і всередині країни. Вдало використавши лукашенківську технологію безпрапорности та аполітичности, Янукович прагне, щоби в Україні залишився один політик – він сам. Тепер на черзі репресії на кшталт білоруських, де політичну опозицію винищили фізично.

Сьогодні европейські очільники засвідчили, що режим Януковича здурив у своїх обіцянках провести европейські реформи, але Европу не здурило і не розчарувало українське суспільство, яке продемонструвало свою европейськість та громадянську зрілість”.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh