Авторські статтіПодорожі

Огляд пляжів Одеси : інспекція

Ось вже третє літо поспіль Одеса приймає на себе головний удар у прийомі відпочивальників з усієї України і не тільки.

Аркадія

Пляжі Одеси: інспекція TRIPMYDREAM

З року в рік Одеса, як і будь-яке місто України, змінюється. І справа не тільки в нових назвах вулиць та нових тролейбусах, змінюються її парки, вулиці, будинки і, звичайно ж, пляжі. Оцінювати і перевіряти їх було непросто, особливо якщо ти буваєш тут щороку, але при цьому тобі є з чим порівнювати. Інакше кажучи, охрестити в цілому їхній стан можна так: стало набагато краще, але нам ще далеко до світових стандартів.

Аркадія

Мабуть, один з найвідоміших пляжів Одеси, про який чули навіть ті, хто жодного разу тут не бував. Аркадія — центральний пляж, а тому немає нічого дивного, що це суто комерційна розважальна зона.

Це ж стосується і прибережної території, велика частина якої відведена під приватні пляжі. Між ними знаходяться пляжі громадського користування, але далеко не найбільш доглянуті.

Отже, в Аркадії є кілька вільних пляжних зон: між клубами «Ібіца» та «Ітака», між «Ітака» і «Боно» і територія біля «Ассоль». Її північна частина (територія за клубом «Портофіно») — скеляста, камені як на суші, так і у воді, практично немає піску, ходити доводиться лише по колючим мушлям і дуже вузька берегова лінія.

Західну частину пляжу, де галька і плити, також складно назвати придатною для відпочинку. Галькова частина має дуже вузьке узбережжя (від 3 до 5 метрів), а спуск до нього досить небезпечний — у вигляді старої, іржавої, залізної драбини. Там, де плити, повно каміння в прибережній морській зоні, і ось уже кілька років поспіль у безпосередній близькості до пляжу йдуть ремонтні роботи прилеглої новобудови. Не кажучи вже про те, що тут немає роздягалень та урн.

Чистота — 7/10

Плюс центральних пляжів у тому, що їх краще тримають у чистоті. І дійсно, ні у піску, ні у воді не знайшлося якихось пакетів, пляшок і відходів. Може, тому що пляжі ще порожні, але все ж. Урн достатньо і просіяний пісок.

Зручності та послуги — 7/10

На пляжах є кілька безкоштовних душових і кілька фонтанчиків із водою. Є два платних туалети, один з яких знаходиться в центрі алеї (йти далеченько, але вже краще туди) і біля прибережної зони (але далеко не найкращого вигляду), вартістю від 3 до 5 гривень.

Роздягальні є, але їх небагато — 2-3 на кожен пляж. І відпочивальників вони не надихають своєю незручністю. По всій території багато магазинчиків і крамничок.

Крім платних послуг в Аркадії можна знайти ще й безоплатні. Так, на одній з вільних пляжних територій є близько 20 безкоштовних шезлонгів, які, щоправда, треба встигнути зайняти, і обладнана зона відпочинку для пенсіонерів та інвалідів війни у вигляді дерев’яних наметів з тапчанами та столиками.

Для тих же, хто не підпадає під попередні категорії, діють такі ціни: прокат шезлонгів із матрацом і парасолькою починається від 100 гривень, а вихідні дні доходить і до 150 гривень.

Безпека — 8/10

На кожному пляжі є обладнаний рятувальний пост з 1-2 рятувальниками і необхідними для їх успішної роботи «інструментами» у вигляді човнів, жилетів, кругів тощо.

Розваги — 9/10

Для людей, у яких є гроші, розваг в Аркадії більше, ніж достатньо. Тут і аквапарк, і парк атракціонів, прокат сігвеїв, велосипедів, скутерів, «банани», батути та десятки ресторанів. Не кажучи вже про вечірню програму, адже Аркадія — одна з найвідоміших і найпопулярніших територій нічного життя України. Концерти, дискотеки, шоу-програма…

З безкоштовних розваг є кілька дитячих вільних ігрових майданчиків.

Лузанівка

Пляжі Одеси: інспекція TRIPMYDREAM

Може, за популярністю Аркадія і на першому місці, але з усіх пляжів міста хочеться віддати перевагу Лузанівці. Це, мабуть, одне з найкращих місць для спокійного пляжного відпочинку.

Це величезна берегова лінія, більша частина якої радує безкоштовними пляжами. Лузанівка відрізняється швидким і зручним підходом до пляжу, бо знаходиться на рівнинній території, а тому ні величезних спусків, ні довгих алей — 3 хвилини від зупинки — і ви вже на піску.

Лузанівка — чудовий варіант для відпочивальників з дітьми, тому що спуск у воду пологий і мілкий, і 5-10 метрів від берега зберігається невисокий рівень води, так що спокійно можна відпускати малюків похлюпатися. Хвилерізів на пляжі немає, а тому вода більш «м’яка», течія легка і є велика коса, куди люблять запливати дорослі.

Єдиний недолік пляжу — це його розташування. Адже він знаходиться далеченько від центральних районів міста (у Суворовському районі).

Чистота — 7/10

Урн на пляжі достатньо для того, щоб не засмічувати пісок. І в цілому вода та пісок чисті, прибиральники регулярно ходять по пляжу і наводять порядок.

Зручності та послуги — 7/10

На пляжах є всі необхідні зручності: безкоштовний душ, фонтанчики для води, роздягальні, платні туалети (хоча вони теж залишають бажати кращого). Є також кілька критих зон із затінком.

Послуги в Лузанівці одні з найдешевших у місті. Шезлонг з матрацом — від 30 гривень, з парасолькою — 50 гривень; дерев’яні лежаки — від 40 гривень, а «ліжка» з матрацами, рушниками, парасолькою — від 70 до 100 гривень.

Безпека — 9/10

Кожні 50-70 метрів на пляжі стоять діючі рятувальні вишки. До того ж берегова лінія відрізняється відсутністю великих і дрібних каменів, так що вхід у воду і плавання в ній не несе жодних загроз. Оскільки немає хвилерізів — немає і пірсів, а тому не переживайте за дітей, їм ніде поранитися у воді.

Розваги — 6/10

Розваг у Лузанівці достатньо. Є кілька гірок для дітей, надувних і пластикових, катання на бананах і на скутерах. Для дорослих — прокат серфів (але це лише у спеціальну погоду) і парасейлінг. У північній частині пляжу обладнано кілька дитячих атракціонів.

Уздовж пляжної лінії працюють кафе і ресторанчики, але за якість сервісу ми не ручаємося.

Ланжерон

Пляжі Одеси: інспекція TRIPMYDREAM

Ланжерон відомий як найстаріший пляж Одеси і знаходиться в 15 хвилинах ходи від центру міста. Мабуть, тому самого Ланжерона з кожним роком все менше, а розваг навколо все більше. Готелі, дельфінарій, дорогі ресторани, платні пляжі з басейнами — все для заможної публіки.

Але і для тих, хто просто прийшов повалятися на пісочку, тут місця вистачить. Щоправда, від зупинок транспорту до пляжу потрібно пройти через весь парк Шевченка.

Сам пляж великий, рівний і користується любов’ю у місцевих. Однак батьки повинні бути уважними, оскільки рівень води тут набагато глибший, ніж на інших пляжах міста.

Чистота — 5/10

Пляжний сезон ще не розпочався, а пляж уже складно назвати чистим. А все тому, що він знаходиться поблизу центру, тут з ранку і до ночі відпочиває багато молоді. Відпочивати відпочивають, а за собою не прибирають. Пляшки, пачки сигарет, пакети валяються в піску, який, мабуть, і просівають не дуже часто, бо багато мушель попадається під ногами. Але ж урни є.

Зручності та послуги — 7/10

Для відпочивальників є безкоштовний душ, платний туалет, багато роздягалень. Зроблені нові доріжки і спуски до самої пляжної території. Як і на інших пляжах, тут також можна взяти в оренду шезлонги з матрацами — від 70 до 100 гривень на весь день із парасолькою.

Безпека — 6/10

Заходячи у воду, потрібно бути обережним, бо біля берега трапляються камені, об які можна поранитися. Є також рятувальний та медичний пункт.

Розваги — 7/10

На пляжі є «стандартний набір розваг» — від дитячих гірок до водних мотоциклів. Але увагу відпочивальників привертає сучасна набережна, де можна посидіти, відпочити, подивитися на фонтани і взяти що-небудь поїсти. І, звичайно ж, «головний козир» — це можливість завітати у дельфінарій. Також неподалік від пляжу знаходиться колесо огляду.

За дельфінарієм знаходиться безкоштовний сучасний майданчик для дітей.

Відрада

Пляжі Одеси: інспекція TRIPMYDREAM

У п’яти хвилинах від Ланжерона знаходиться ще один з центральних пляжів — Відрада. До речі, туди можна не тільки дійти, але і «долетіти» — на єдиній у місті канатній дорозі. Але ми все ж рекомендуємо нею не користуватися, тому що дорога вже стара, багато років не оновлювалася, а можливість застрягти набагато вища, ніж не застрягти. Та й своїх грошей вона не варта.

З переваг пляжу — знаходиться в центральній частині міста, але тут менше відпочивальників, він більш тихий і за місця битися не потрібно. З недоліків — високий підйом і спуск з пляжу, задишка і ниючі ноги — неминучий «бонус».

Чистота — 5/10

Урн на пляжі не так багато, як хотілося б. Пісок дрібний, м’який, чистий, ніякого сміття не виявили. Однак прямо біля пірса є труба, з якої всі стічні каналізаційні води потрапляють у море.

Зручності та послуги 7/10

Пляж, як і всі інші, пропонує стандартний набір послуг, ціни стартують від 60 гривень і вище за шезлонг з матрацом. Але рекомендуємо добре придивлятися до орендованих «зручностей», бо не всі з них нові, не всі з них надійні. Але така похибка є і не тільки в Відраді.

Безпека — 7/10

На пляжі працює рятувальний пункт. У воді треба бути обережним, тому що можна поранитися об каміння. А також не всі сходи, що ведуть до пляжів, зручні для спуску і підйому.

Розваги — 6/10

Крім сумнівної канатної дороги, на самій території пляжу є дитячі гірки, а також прокат човнів, скутерів, катамаранів. Для спортсменів неподалік є безкоштовна обладнана спортивна площадка.

І, звичайно ж, навколо повно-повнісінько різних кафе і ресторанів. З дуже різними цінами.

Дельфін

Пляжі Одеси: інспекція TRIPMYDREAM

Особливої уваги заслуговує те, що на Дельфіні є добре обладнаний, окремий пляж для інвалідів: з пандусами, лежаками, безпечним і рівним спуском у воду, особливими роздягальнями, душовими і туалетами, де підтримується чистота. Він безкоштовний для людей з обмеженими можливостями і тих, кто їх супроводжують.

А в цілому ж Дельфін — молодіжний пляж, де, як і в Аркадії, залишилося зовсім не так багато вільної території, як хотілося б. Її поділили між собою платні пляжі та клуби, що знаходяться поряд. Він дещо відстає за рівнем від попередніх, але має і свої привілеї.

Мінус пляжу перетворюється на його плюс: через важкий підйом/спуск не дуже безпечними старими сходами пляж досить небагатолюдний.

Чистота — 6/10

Урн на пляжі замало, та й без них чистота кульгає. В піску можна знайти недопалки, кісточки від фруктів, порожні пакети і так далі. Пісок, якщо і просівають, то не часто.

Зручності та послуги — 5/10

Ні душу, ні питних фонтанчиків на пляжі немає. Є роздягальні, але їх не дуже багато. Ціни на шезлонги з матрацом стартують від 60-70 гривень. Безкоштовних місць відпочинку немає, але наверху, на Трасі Здоров’я, є багато лавочок.

Безпека — 6/10

На пляжі працює всього одна рятувальна рубка на всю територію. На дні у воді також є чимало великих каменів, яких не видно з поверхні. Небезпечний і спуск до деяких частин пляжу.

Розваги — 5/10

Розваг на Дельфіні не так уже й багато. Два-три ресторани, молодіжний паб і два нічні клуби. Водних атракціонів не знайшли, але є альтернатива для любителів спорту та екстриму — відразу два безкоштовні оновлені спортивні майданчики, а також імпровізований екстремальний майданчик для велосипедистів.

Чайка (10-а станція Великого фонтану)

Пляжі Одеси: інспекція TRIPMYDREAM

А тепер переходимо до пляжів, розташованих на Великому фонтані. І одним з найбільш знаменитих у цьому секторі є Чайка, на 10-й станції. Пляж великий, поділений на різні частини, платні та безкоштовні.

Виділена також велика територія на пляж для інвалідів, де створені всі необхідні умови: є пандуси, тапчани і окремі лавки на пірсах, особливим чином обладнані душові та туалети.

Мінусом Чайки є її розташування або, швидше, слабенька транспортна розв’язка, тому що далеко не з кожного району сюди можна швидко і зручно дістатися.

Чистота — 6/10

Так, на пляжі є урни, але це не заважає відпочивальникам кидати сміття в пісок. Причому це сміття можна знайти і на платних зонах. Вода біля берега чиста, а пісок м’який і просіяний. Пляж для інвалідів більш чистий.

Зручності та послуги — 7/10

На пляжі є безкоштовний душ, кілька роздягалень і безкоштовний туалет, але краще б він був платним. Ціни на додаткові послуги такі: шезлонг з матрацом — 50 гривень, парасолька — 20 гривень, «ліжко» — 300 гривень. Алея над пляжем доглянута, з стежками і лавками.

Безпека — 8/10

На пляжі є кілька рятувальних вишок, узбережжя чисте, без каменів. Нормальні, зручні також і спуски на сам пляж.

Розваги — 8/10

На пляжі є стандартний набір розваг з водних атракціонів і прокату скутерів. Також і майданчик для волейболу і великий дитячий майданчик, щоправда — платний. Нагорі є кілька дорогих ресторанів.

Золотий берег (16-а станція Великого фонтану)

Пляжі Одеси: інспекція TRIPMYDREAM

Незважаючи на досить віддалене розташування від центру міста, Золотий берег завжди заповнений відпочивальниками. А все тому, що по сусідству розташовано чимало пансіонатів, санаторіїв, дитячих таборів та баз відпочинку.

Є на Золотому березі як закриті платні пляжі, так і громадські, де є зони з платними послугами. Візитна картка пляжу — це його красива набережна в старовинному антуражі, з фонтаном, клумбами та лавочками.

Чистота — 7/10

Пляж чистий. Багато урн, алея чиста і доглянута.

Зручності та послуги — 7/10

На пляжі є роздягальні, нагорі — платний туалет. Плата за шезлонги і тапчани починається від 50 гривень і вище, парасольки коштують від 20-30 гривень. Уздовж території багато лавочок і місць для відпочинку.

Безпека — 8/10

Берег не скелястий, пологий, каміння мало, і щоб поранитися, потрібно постаратися. Працюють рятувальні пости та медичний пункт.

Розваги — 8/10

Розваг на пляжі багато, особливо для дітей. Водні гірки, качелі, дитячий майданчик, надувне містечко на воді. Для дорослих є прокат скутерів і «банани». Над пляжем є ресторани та кафе.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.