Огляд пляжів Одеси : інспекція

Ось вже третє літо поспіль Одеса приймає на себе головний удар у прийомі відпочивальників з усієї України і не тільки.

Аркадія

З року в рік Одеса, як і будь-яке місто України, змінюється. І справа не тільки в нових назвах вулиць та нових тролейбусах, змінюються її парки, вулиці, будинки і, звичайно ж, пляжі. Оцінювати і перевіряти їх було непросто, особливо якщо ти буваєш тут щороку, але при цьому тобі є з чим порівнювати. Інакше кажучи, охрестити в цілому їхній стан можна так: стало набагато краще, але нам ще далеко до світових стандартів.

Аркадія

Мабуть, один з найвідоміших пляжів Одеси, про який чули навіть ті, хто жодного разу тут не бував. Аркадія — центральний пляж, а тому немає нічого дивного, що це суто комерційна розважальна зона.

Це ж стосується і прибережної території, велика частина якої відведена під приватні пляжі. Між ними знаходяться пляжі громадського користування, але далеко не найбільш доглянуті.

Отже, в Аркадії є кілька вільних пляжних зон: між клубами «Ібіца» та «Ітака», між «Ітака» і «Боно» і територія біля «Ассоль». Її північна частина (територія за клубом «Портофіно») — скеляста, камені як на суші, так і у воді, практично немає піску, ходити доводиться лише по колючим мушлям і дуже вузька берегова лінія.

Західну частину пляжу, де галька і плити, також складно назвати придатною для відпочинку. Галькова частина має дуже вузьке узбережжя (від 3 до 5 метрів), а спуск до нього досить небезпечний — у вигляді старої, іржавої, залізної драбини. Там, де плити, повно каміння в прибережній морській зоні, і ось уже кілька років поспіль у безпосередній близькості до пляжу йдуть ремонтні роботи прилеглої новобудови. Не кажучи вже про те, що тут немає роздягалень та урн.

Чистота — 7/10

Плюс центральних пляжів у тому, що їх краще тримають у чистоті. І дійсно, ні у піску, ні у воді не знайшлося якихось пакетів, пляшок і відходів. Може, тому що пляжі ще порожні, але все ж. Урн достатньо і просіяний пісок.

Зручності та послуги — 7/10

На пляжах є кілька безкоштовних душових і кілька фонтанчиків із водою. Є два платних туалети, один з яких знаходиться в центрі алеї (йти далеченько, але вже краще туди) і біля прибережної зони (але далеко не найкращого вигляду), вартістю від 3 до 5 гривень.

Роздягальні є, але їх небагато — 2-3 на кожен пляж. І відпочивальників вони не надихають своєю незручністю. По всій території багато магазинчиків і крамничок.

Крім платних послуг в Аркадії можна знайти ще й безоплатні. Так, на одній з вільних пляжних територій є близько 20 безкоштовних шезлонгів, які, щоправда, треба встигнути зайняти, і обладнана зона відпочинку для пенсіонерів та інвалідів війни у вигляді дерев’яних наметів з тапчанами та столиками.

Для тих же, хто не підпадає під попередні категорії, діють такі ціни: прокат шезлонгів із матрацом і парасолькою починається від 100 гривень, а вихідні дні доходить і до 150 гривень.

Безпека — 8/10

На кожному пляжі є обладнаний рятувальний пост з 1-2 рятувальниками і необхідними для їх успішної роботи «інструментами» у вигляді човнів, жилетів, кругів тощо.

Розваги — 9/10

Для людей, у яких є гроші, розваг в Аркадії більше, ніж достатньо. Тут і аквапарк, і парк атракціонів, прокат сігвеїв, велосипедів, скутерів, «банани», батути та десятки ресторанів. Не кажучи вже про вечірню програму, адже Аркадія — одна з найвідоміших і найпопулярніших територій нічного життя України. Концерти, дискотеки, шоу-програма…

З безкоштовних розваг є кілька дитячих вільних ігрових майданчиків.

Лузанівка

Пляжі Одеси: інспекція TRIPMYDREAM

Може, за популярністю Аркадія і на першому місці, але з усіх пляжів міста хочеться віддати перевагу Лузанівці. Це, мабуть, одне з найкращих місць для спокійного пляжного відпочинку.

Це величезна берегова лінія, більша частина якої радує безкоштовними пляжами. Лузанівка відрізняється швидким і зручним підходом до пляжу, бо знаходиться на рівнинній території, а тому ні величезних спусків, ні довгих алей — 3 хвилини від зупинки — і ви вже на піску.

Лузанівка — чудовий варіант для відпочивальників з дітьми, тому що спуск у воду пологий і мілкий, і 5-10 метрів від берега зберігається невисокий рівень води, так що спокійно можна відпускати малюків похлюпатися. Хвилерізів на пляжі немає, а тому вода більш «м’яка», течія легка і є велика коса, куди люблять запливати дорослі.

Єдиний недолік пляжу — це його розташування. Адже він знаходиться далеченько від центральних районів міста (у Суворовському районі).

Чистота — 7/10

Урн на пляжі достатньо для того, щоб не засмічувати пісок. І в цілому вода та пісок чисті, прибиральники регулярно ходять по пляжу і наводять порядок.

Зручності та послуги — 7/10

На пляжах є всі необхідні зручності: безкоштовний душ, фонтанчики для води, роздягальні, платні туалети (хоча вони теж залишають бажати кращого). Є також кілька критих зон із затінком.

Послуги в Лузанівці одні з найдешевших у місті. Шезлонг з матрацом — від 30 гривень, з парасолькою — 50 гривень; дерев’яні лежаки — від 40 гривень, а «ліжка» з матрацами, рушниками, парасолькою — від 70 до 100 гривень.

Безпека — 9/10

Кожні 50-70 метрів на пляжі стоять діючі рятувальні вишки. До того ж берегова лінія відрізняється відсутністю великих і дрібних каменів, так що вхід у воду і плавання в ній не несе жодних загроз. Оскільки немає хвилерізів — немає і пірсів, а тому не переживайте за дітей, їм ніде поранитися у воді.

Розваги — 6/10

Розваг у Лузанівці достатньо. Є кілька гірок для дітей, надувних і пластикових, катання на бананах і на скутерах. Для дорослих — прокат серфів (але це лише у спеціальну погоду) і парасейлінг. У північній частині пляжу обладнано кілька дитячих атракціонів.

Уздовж пляжної лінії працюють кафе і ресторанчики, але за якість сервісу ми не ручаємося.

Ланжерон

Пляжі Одеси: інспекція TRIPMYDREAM

Ланжерон відомий як найстаріший пляж Одеси і знаходиться в 15 хвилинах ходи від центру міста. Мабуть, тому самого Ланжерона з кожним роком все менше, а розваг навколо все більше. Готелі, дельфінарій, дорогі ресторани, платні пляжі з басейнами — все для заможної публіки.

Але і для тих, хто просто прийшов повалятися на пісочку, тут місця вистачить. Щоправда, від зупинок транспорту до пляжу потрібно пройти через весь парк Шевченка.

Сам пляж великий, рівний і користується любов’ю у місцевих. Однак батьки повинні бути уважними, оскільки рівень води тут набагато глибший, ніж на інших пляжах міста.

Чистота — 5/10

Пляжний сезон ще не розпочався, а пляж уже складно назвати чистим. А все тому, що він знаходиться поблизу центру, тут з ранку і до ночі відпочиває багато молоді. Відпочивати відпочивають, а за собою не прибирають. Пляшки, пачки сигарет, пакети валяються в піску, який, мабуть, і просівають не дуже часто, бо багато мушель попадається під ногами. Але ж урни є.

Зручності та послуги — 7/10

Для відпочивальників є безкоштовний душ, платний туалет, багато роздягалень. Зроблені нові доріжки і спуски до самої пляжної території. Як і на інших пляжах, тут також можна взяти в оренду шезлонги з матрацами — від 70 до 100 гривень на весь день із парасолькою.

Безпека — 6/10

Заходячи у воду, потрібно бути обережним, бо біля берега трапляються камені, об які можна поранитися. Є також рятувальний та медичний пункт.

Розваги — 7/10

На пляжі є «стандартний набір розваг» — від дитячих гірок до водних мотоциклів. Але увагу відпочивальників привертає сучасна набережна, де можна посидіти, відпочити, подивитися на фонтани і взяти що-небудь поїсти. І, звичайно ж, «головний козир» — це можливість завітати у дельфінарій. Також неподалік від пляжу знаходиться колесо огляду.

За дельфінарієм знаходиться безкоштовний сучасний майданчик для дітей.

Відрада

Пляжі Одеси: інспекція TRIPMYDREAM

У п’яти хвилинах від Ланжерона знаходиться ще один з центральних пляжів — Відрада. До речі, туди можна не тільки дійти, але і «долетіти» — на єдиній у місті канатній дорозі. Але ми все ж рекомендуємо нею не користуватися, тому що дорога вже стара, багато років не оновлювалася, а можливість застрягти набагато вища, ніж не застрягти. Та й своїх грошей вона не варта.

З переваг пляжу — знаходиться в центральній частині міста, але тут менше відпочивальників, він більш тихий і за місця битися не потрібно. З недоліків — високий підйом і спуск з пляжу, задишка і ниючі ноги — неминучий «бонус».

Чистота — 5/10

Урн на пляжі не так багато, як хотілося б. Пісок дрібний, м’який, чистий, ніякого сміття не виявили. Однак прямо біля пірса є труба, з якої всі стічні каналізаційні води потрапляють у море.

Зручності та послуги 7/10

Пляж, як і всі інші, пропонує стандартний набір послуг, ціни стартують від 60 гривень і вище за шезлонг з матрацом. Але рекомендуємо добре придивлятися до орендованих «зручностей», бо не всі з них нові, не всі з них надійні. Але така похибка є і не тільки в Відраді.

Безпека — 7/10

На пляжі працює рятувальний пункт. У воді треба бути обережним, тому що можна поранитися об каміння. А також не всі сходи, що ведуть до пляжів, зручні для спуску і підйому.

Розваги — 6/10

Крім сумнівної канатної дороги, на самій території пляжу є дитячі гірки, а також прокат човнів, скутерів, катамаранів. Для спортсменів неподалік є безкоштовна обладнана спортивна площадка.

І, звичайно ж, навколо повно-повнісінько різних кафе і ресторанів. З дуже різними цінами.

Дельфін

Пляжі Одеси: інспекція TRIPMYDREAM

Особливої уваги заслуговує те, що на Дельфіні є добре обладнаний, окремий пляж для інвалідів: з пандусами, лежаками, безпечним і рівним спуском у воду, особливими роздягальнями, душовими і туалетами, де підтримується чистота. Він безкоштовний для людей з обмеженими можливостями і тих, кто їх супроводжують.

А в цілому ж Дельфін — молодіжний пляж, де, як і в Аркадії, залишилося зовсім не так багато вільної території, як хотілося б. Її поділили між собою платні пляжі та клуби, що знаходяться поряд. Він дещо відстає за рівнем від попередніх, але має і свої привілеї.

Мінус пляжу перетворюється на його плюс: через важкий підйом/спуск не дуже безпечними старими сходами пляж досить небагатолюдний.

Чистота — 6/10

Урн на пляжі замало, та й без них чистота кульгає. В піску можна знайти недопалки, кісточки від фруктів, порожні пакети і так далі. Пісок, якщо і просівають, то не часто.

Зручності та послуги — 5/10

Ні душу, ні питних фонтанчиків на пляжі немає. Є роздягальні, але їх не дуже багато. Ціни на шезлонги з матрацом стартують від 60-70 гривень. Безкоштовних місць відпочинку немає, але наверху, на Трасі Здоров’я, є багато лавочок.

Безпека — 6/10

На пляжі працює всього одна рятувальна рубка на всю територію. На дні у воді також є чимало великих каменів, яких не видно з поверхні. Небезпечний і спуск до деяких частин пляжу.

Розваги — 5/10

Розваг на Дельфіні не так уже й багато. Два-три ресторани, молодіжний паб і два нічні клуби. Водних атракціонів не знайшли, але є альтернатива для любителів спорту та екстриму — відразу два безкоштовні оновлені спортивні майданчики, а також імпровізований екстремальний майданчик для велосипедистів.

Чайка (10-а станція Великого фонтану)

Пляжі Одеси: інспекція TRIPMYDREAM

А тепер переходимо до пляжів, розташованих на Великому фонтані. І одним з найбільш знаменитих у цьому секторі є Чайка, на 10-й станції. Пляж великий, поділений на різні частини, платні та безкоштовні.

Виділена також велика територія на пляж для інвалідів, де створені всі необхідні умови: є пандуси, тапчани і окремі лавки на пірсах, особливим чином обладнані душові та туалети.

Мінусом Чайки є її розташування або, швидше, слабенька транспортна розв’язка, тому що далеко не з кожного району сюди можна швидко і зручно дістатися.

Чистота — 6/10

Так, на пляжі є урни, але це не заважає відпочивальникам кидати сміття в пісок. Причому це сміття можна знайти і на платних зонах. Вода біля берега чиста, а пісок м’який і просіяний. Пляж для інвалідів більш чистий.

Зручності та послуги — 7/10

На пляжі є безкоштовний душ, кілька роздягалень і безкоштовний туалет, але краще б він був платним. Ціни на додаткові послуги такі: шезлонг з матрацом — 50 гривень, парасолька — 20 гривень, «ліжко» — 300 гривень. Алея над пляжем доглянута, з стежками і лавками.

Безпека — 8/10

На пляжі є кілька рятувальних вишок, узбережжя чисте, без каменів. Нормальні, зручні також і спуски на сам пляж.

Розваги — 8/10

На пляжі є стандартний набір розваг з водних атракціонів і прокату скутерів. Також і майданчик для волейболу і великий дитячий майданчик, щоправда — платний. Нагорі є кілька дорогих ресторанів.

Золотий берег (16-а станція Великого фонтану)

Пляжі Одеси: інспекція TRIPMYDREAM

Незважаючи на досить віддалене розташування від центру міста, Золотий берег завжди заповнений відпочивальниками. А все тому, що по сусідству розташовано чимало пансіонатів, санаторіїв, дитячих таборів та баз відпочинку.

Є на Золотому березі як закриті платні пляжі, так і громадські, де є зони з платними послугами. Візитна картка пляжу — це його красива набережна в старовинному антуражі, з фонтаном, клумбами та лавочками.

Чистота — 7/10

Пляж чистий. Багато урн, алея чиста і доглянута.

Зручності та послуги — 7/10

На пляжі є роздягальні, нагорі — платний туалет. Плата за шезлонги і тапчани починається від 50 гривень і вище, парасольки коштують від 20-30 гривень. Уздовж території багато лавочок і місць для відпочинку.

Безпека — 8/10

Берег не скелястий, пологий, каміння мало, і щоб поранитися, потрібно постаратися. Працюють рятувальні пости та медичний пункт.

Розваги — 8/10

Розваг на пляжі багато, особливо для дітей. Водні гірки, качелі, дитячий майданчик, надувне містечко на воді. Для дорослих є прокат скутерів і «банани». Над пляжем є ресторани та кафе.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh