Авторські статтіТехно

NASA виявило таємничі білі плями на поверхні Церери

Космічне агентство NASA опублікувало нові знімки Церери, надіслані модулем Dawn, який рухається в напрямку карликової планети. Вчені змогли розглянути на свіжих зображеннях небесного тіла не тільки кратери, але і дивні білі плями.

 

Фахівці агентства NASA оприлюднили нові знімки карликової планети Церера, для вивчення якої спрямований космічний модуль Dawn. За повідомленням астрономів, апарат наблизився до планети на рекордні 85 тисяч кілометрів, де і були зроблені нові фотографії.

Крім того, вчені розповіли, що крім численних кратерів, які покривають Цереру, на поверхні планети тепер видно і раніше не помітні білі плями. У NASA запевняють, що це небесне тіло приблизно на чверть складається з води, з чим може бути пов’язана поява таких плям. Також дослідники припускають, що запаси прісної води на Церері можуть перевищувати весь обсяг прісної води на Землі.

Нагадаємо, що на початку березня зонд Dawn повинний досягти орбіти планети Церера, яка знаходиться в поясі астероїдів нашої планетарної системи і є найбільшим його об’єктом. Після цього космічний модуль повинен буде приступити до більш докладного вивчення поверхні планети.

Зокрема, вчені мають намір довести, що формування кратерів на поверхні Церери спровоковане не тільки зовнішніми явищами (зіткненнями з іншими небесними тілами), але й внутрішніми процесами планети.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.