Доступне житло — це тема, яку можна обговорювати, і багатьом є що сказати піт цього приводу. У середу трудова палата у Відні теж зайнялася цією проблемою і зробила висновки — житло у Відні особливо дорого для молоді, що ускладнює пошук підходящого житла.
Мало того, що орендарі не тільки несуть великі витрати по зніманню житла, альо ці квартири ще дуже поганої якості. До того ж витрати нв житло роблять взагалі критичним високі брокерські комісії.
Пападоксально , алt ті, хто заробляє менше, пропорційно значно платять за оренду більше! При чистому доході сім’ї в 4000 євро вартість витрат на оренду становить лише 22 відсотки. При доході 1800 євро це вже 46 відсотків.
Крім того, 64 відсотки респондентів, які живуть у приватній квартирі, заявили, що вони жили в тимчасовій оренді. В середньому термін договору становить 4,4 року. В аналогічному опитуванні, проведеному в 2003 році, мешканці могли прожити в середньому п’ять років. Це погано для орендаря не тільки тому, що така оренда означає менше впевненості для орендаря, але ще й тому, що орендар у разі продовження контракту не застрахований від можливого підвищення процентної ставки. Тому Трудова палата пропонує скасувати термінові контракти, якщо орендодавець не обґрунтує особисту необхідність у цьому, наприклад, якщо в нього підростають дітей.
Більшість віденців (59 відсотків) живуть в муніципальних або кооперативних будинках (Gemeinde – oder Genossenschaftswohnung). Серед респондентів, які сказали, що у них є діти, ця частка становить 77 відсотків. Інша частина орендувала приватну квартиру, третина їх — в старих будівлях (де застосовується Закон про оренду і система референтних цінностей).
Орендарі муніципальних квартир платять в середньому 540 євро (без урахування електроенергії, газу, опалення), що набагато менше, ніж у приватних будинках (див. Діаграму). В даний час тільки у Відні налічується близько 205 000 соціальних квартир, а муніципалітет надає ще 220 000 квартир. До 2020 року має бути збудовано 4000 нових муніципальних жител.
До речі важливо знати , що навіть ті, хто має високий дохід можуть подати заявку на соціальне житло – щомісячний чистий дохід не повинен перевищувати 3317 євро на домогосподарство з однієї людини. Для двох осіб ліміт становить 4944 євро нетто в місяць. Для порівняння: у 2017 році чистий щомісячний заробіток працюючих за наймом австрійців становив у середньому 2188 євро (включаючи зарплату за 13 і 14 місяців).
За матеріалами: diepresse.com
Фото: pixabay.com