Авторські статті

1 вересня Угода про асоціацію Україна – ЄС набула чинності

1 вересня, набула міжнародно-правову дію Угоду про асоціацію між Україною та Європейськім Союзом, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Угоду було підписано у два етапи в 2014 році, але процес ратифікації був завершень лише в червні 2017-го.

Переговори по новому базовому договорі між Україною та ЄС на заміну діючої Угоди про партнерство та співробітництво були розпочаті в березні 2007 року (у 2008 році сторони погодили назву майбутньої угоди – Угода про асоціацію). 11 листопада 2011 року в Брюсселі відбувся завершальний 21-й раунд переговорів про укладення Угоди про асоціацію, в ході якого були узгоджені всі положення тексту Угоди.

Підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС проходило в два етапи.

21 березня 2014 року під час позачергового саміту Україна – ЄС була підписана політична частина Угоди та Заключний акт саміту.

Зокрема, була підписана преамбула, стаття 1, розділів І “Загальні засади”, ІІ “Політичний діалог та реформи, політична асоціація, співпраця і конвергенція у сфері зовнішньої і внітрішньої політики” та VII “Інституційні, загальні та заключні положення” Угоди. На саміті також було зроблено заяву, що зобов’язання України, що випливають із статті 8 Угоди про асоціацію щодо ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду 1998 року, будуть виконані після внесення відповідних змін в Конституцію України.

27 червня 2014 року в ході засідання Ради ЄС Президентом України Петром Порошенком і керівництвом Європейського Союзу та главами держав і урядів 28 країн-членів ЄС була підписана економічна частина Угоди – розділи III “Юстиція, свобода та безпека”, IV “Торгівля та питання, пов’язані з торгівлею”, V “Економічне та галузеве співробітництво” та VI “Фінансове співробітництво і положення по боротьбі з шахрайством”.

16 вересня 2014 року Верховна Рада України і Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Українська сторона передала депозитарію ратифікаційні грамоти і завершила таким чином всі внутрішньодержавні процедури.

Угода про асоціацію налічує понад тисячі сторінок, а за своєю структурою складається з преамбули, семи частин, 43 додатків та 3 протоколів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України