1 вересня Угода про асоціацію Україна – ЄС набула чинності

1 вересня, набула міжнародно-правову дію Угоду про асоціацію між Україною та Європейськім Союзом, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Угоду було підписано у два етапи в 2014 році, але процес ратифікації був завершень лише в червні 2017-го.

Переговори по новому базовому договорі між Україною та ЄС на заміну діючої Угоди про партнерство та співробітництво були розпочаті в березні 2007 року (у 2008 році сторони погодили назву майбутньої угоди – Угода про асоціацію). 11 листопада 2011 року в Брюсселі відбувся завершальний 21-й раунд переговорів про укладення Угоди про асоціацію, в ході якого були узгоджені всі положення тексту Угоди.

Підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС проходило в два етапи.

21 березня 2014 року під час позачергового саміту Україна – ЄС була підписана політична частина Угоди та Заключний акт саміту.

Зокрема, була підписана преамбула, стаття 1, розділів І “Загальні засади”, ІІ “Політичний діалог та реформи, політична асоціація, співпраця і конвергенція у сфері зовнішньої і внітрішньої політики” та VII “Інституційні, загальні та заключні положення” Угоди. На саміті також було зроблено заяву, що зобов’язання України, що випливають із статті 8 Угоди про асоціацію щодо ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду 1998 року, будуть виконані після внесення відповідних змін в Конституцію України.

27 червня 2014 року в ході засідання Ради ЄС Президентом України Петром Порошенком і керівництвом Європейського Союзу та главами держав і урядів 28 країн-членів ЄС була підписана економічна частина Угоди – розділи III “Юстиція, свобода та безпека”, IV “Торгівля та питання, пов’язані з торгівлею”, V “Економічне та галузеве співробітництво” та VI “Фінансове співробітництво і положення по боротьбі з шахрайством”.

16 вересня 2014 року Верховна Рада України і Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Українська сторона передала депозитарію ратифікаційні грамоти і завершила таким чином всі внутрішньодержавні процедури.

Угода про асоціацію налічує понад тисячі сторінок, а за своєю структурою складається з преамбули, семи частин, 43 додатків та 3 протоколів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh