Всесвітня метеорологічна організація (СМО) також підтвердила температурний рекорд минулого року. Дані кліматичних служб показують, що 2023 став найспекотнішим роком з часів індустріалізації.
Однак цей рекорд незабаром може бути побитий, попередили вчені.
Після оцінки шести різних серій вимірів у п’ятницю організація повідомила, що значення на 1,45 градуса перевищує доіндустріальний рівень (з 1850 до 1900 року). Усі шість назвали б 2023 найспекотнішим роком. Новий голова СМО Селеста Сауло попередила, що цей рік може дати новий рекорд.
Досі 2016 був найспекотнішим роком з часів індустріалізації. Середня глобальна температура на той час була приблизно на 1,29 градуса вищою. 2022 року було на 1,15 градуса тепліше, ніж до індустріалізації. Європейська кліматична служба Copernicus повідомила цього тижня, що середня глобальна температура у 2023 році збільшилася на 1,48 градуса.
Глава ВМО Сауло зазначила, що на температуру минулого року вплинуло природне явище Ель-Ніньо. Це призводить до підвищення температури води в деяких частинах Тихого океану та підвищення температури повітря кожні кілька років. Його аналог, Ла-Нінья, викликає зниження температури. “Той факт, що похолодання Ла-Нінья до середини 2023 року перетворилося на потепління Ель-Ніньйо, ясно відбивається у підвищенні температури минулого року”, – сказала Сауло. «Оскільки Ель-Ніньо зазвичай має найбільший вплив на глобальні температури після того, як досягне свого піку, у 2024 році може стати ще спекотніше». Метеорологічне агентство США очікує, що Ель-Ніньо ослабне протягом весни.
Сауло закликала світове співтовариство рішуче стримувати зміну клімату. Це вимагає більш радикального скорочення шкідливих для клімату викидів парникових газів та швидшого переходу до відновлюваних джерел енергії. “Зміна клімату – найбільша проблема, що стоїть перед людством”, – сказала вона.