Політика

Очільниця ДБР: Основна причина відсутності результатів справ Майдану – закон про недопущення переслідування учасників Революції Гідності

За словами Венедіктової, закон про недопущення переслідування учасників Революції Гідності заважає розслідувати справи Майдану

Очільниця Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова вважає, що необхідно скасувати закон про амністію учасникам Революції Гідності. Про це вона розповіла в інтерв’ю виданню LB.ua.

За її словами, дія закону “Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України” від 2014 року суперечить Кримінально-процесуальному кодексу.

“Якщо ми хочемо справедливого і чесного розслідування, то цей закон треба скасувати. Крім того, ми розробили законопроєкт про заочне засудження, який було направлено всім головам фракцій та Денису Монастирському (голова комітету ВР з питань правоохоронної діяльності – ред.). Дуже сподіваємось, що депутати його підтримають. Оскільки далі ми не можемо рухатися. Я розумію, що цю ініціативу не підтримає широке коло осіб, оскільки заочне засудження стосуватиметься всіх… Але без цього, повторюсь, рухатися далі (у справах Майдану – ред.) неможливо”, – заявила Венедіктова.

Цей закон, за її словами, перешкоджає “об’єктивному розслідуванню вбивств правоохоронців”.

“Було вбито 78 мітингувальників і 13 правоохоронців. З точки зору справедливості, ми мусимо пам’ятати і про 13 загиблих правоохоронців, які виконували наказ. Якщо накази були злочинними, потрібно притягнути до відповідальності тих, хто їх віддавав”, – наголосила т.в.о директора ДБР.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України