Війна РФ проти України

Обстріл території РФ із реактивної системи залпового вогню проводили з окупованого Донбасу. Відео

Російська Федерація продовжує активно створювати та тиражувати сфабриковані інформаційні приводи, організовувати «провокації під фальшивим прапором», які мають обґрунтувати насамперед для російського населення та у другу чергу для міжнародної спільноти рішення Кремля щодо відкритого військового вторгнення в Україну.

Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm провела OSINT розслідування інциденту, який стався 19 лютого 2022 року. За наслідками цього інциденту Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу. Волонтери визначили точну геолокацію реактивної системи залпового вогню (РСЗВ), з якої було обстріляно прикордонну територію в Ростовській області РФ. Виявилося, що обстріл було здійснено о 4-й годині ранку 19 лютого з населеного пункту Суходіл, Луганської області, що під контролем російських окупаційних сил з 2014 року.

19 лютого російські ЗМІ активно тиражували повідомлення, що Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу «за фактом замаху на вбивство, скоєного загальнонебезпечним способом через обстріл прикордонної території Ростовської області з боку України».

“Невстановлені особи, перебуваючи на території України, використовуючи реактивну систему залпового вогню, обстріляли прикордонну територію Тарасівського району Ростовської області”, – повідомив Слідчий комітет РФ.

Наступного дня для посилення інформаційного приводу російські пропагандисти каналу NewsFront виклали відео, яке, на їхню думку, нібито підтверджувало факт обстрілу з боку України. Інформація про обстріл супроводжувалась відео ексклюзивом з камери спостереження, на якій зафіксовано пуски РСЗВ. Російські пропагандисти написали в повідомленні, ніби обстріл вівся «з північного боку річки Сіверський Донець, поблизу населеного пункту Болотне».

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm зауважили, що внизу кадру на відео, яке виклали російські пропагандисти, залишилися координати розташування камери в системі СК-42 (так звані прямокутні координати). Така система координат використовується для воєнних цілей.

Для людей, які не знаються на військовій справі, а займаються виключно пропагандою, ці цифри могли здатися не суттєвими. Проте для військових фахівців ці координати легко перевести у звичну для громадянських людей систему WGS-84. У цій системі зазначені координати будуть виглядати як 48°34′32.5″N 39°35′03.1″E.

За зазначеними координатами знаходиться населений пункт Суходіл (до декомунізації в Україні цей населений пункт називався Піонерське, ця назва досі зберігається на російських картах). Геолокація розташування камери вказана на карті червоним трикутником:

На карті Liveuamap видно, що ця територія з 2014 року не підконтрольна українським військам та контролюється російськими окупаційними силами. Лінія контролю території точно збігається з руслом річки Сіверський Донець.

Короткий розбір відео

Якщо відео видалять із першоджерел, його зберегли на свій канал:

Камера, як і передбачається військової логікою, встановлена ​​на висоті, що панує над місцевістю. Висота камери над рівнем моря – 76 метрів (це вказано на скріншоті з екрана), що відповідає висоті пагорба.

На 11 секунді запису камера фіксує місце другого пуску. Причому помітний як димовий слід від прискорювача ракети, а й відбита хмара пилу і продуктів згоряння позаду установки. Як ми бачимо на відео, з цієї точки фізично неможливо так близько спостерігати населені пункти на території, підконтрольній українським військам, яка знаходиться з іншого боку річки Сіверський Донець і не має такої житлової забудови.

На скріншоті ясно видно, що місце старту знаходиться між будинками та зеленими насадженнями. Для цього достатньо огляду місцевості. Координати розміщення камери:

Таким чином, розслідування волонтерів InformNapalm фактично розкриває справу, відкриту Слідчим комітетом РФ. І якби Росія справді була зацікавлена ​​у притягненні до відповідальності винних у обстрілі, то могла б їх легко знайти, простеживши маршрут за вказаними координатами. Але, очевидно, Москві не потрібна правда, а потрібні інформаційні приводи в рамках спецоперацій «під фальшивим прапором», щоб розгорнути вже не гібридну, а більш масштабну агресію проти України.

Нагадаємо, що за добу до цього, 18 лютого, російська пропаганда державного рівня, включаючи ток-шоу «60 хвилин», активно тиражувала фейкову відео постановку про бій з «українською диверсійною групою», яка нібито «проривалася, щоб підірвати хімічні об’єкти на Донбасі». “. Волонтери InformNapalm та низка інших OSINT-груп вказали на численні факти, що спростовують наведені пропагандистами дані, починаючи від дати створення відео та закінчуючи оцінками фахівців щодо нетипових для груп спецназу дій та озброєння. Така постановка з трасуючими боєприпасами була інсценована для видовищності та орієнтована на масового глядача, який слухатиме лише пояснення пропагандистів Кремля, і не самостійно шукатиме доказів.

21 лютого ФСБ РФ заявила про черговий інцидент, під час якого нібито «український снаряд потрапив до пункту прикордонної служби ФСБ у Ростовській області». Державна прикордонна служба України офіційно наголосила, що це чергова свідома провокація з боку Російської Федерації. І, очевидно, це також є продовженням накопичення інформаційних приводів реалізації спецоперацій РФ «під фальшивим прапором», які мають переконати насамперед громадян РФ у необхідності оперативного вирішення «українського питання».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України