Авторські статті

Обстановка в зоні АТО станом на ранок 31.01.2015

Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».
Найбільш складна ситуація в зоні конфлікту на Донбасі зберігається на Дебальцевському плацдармі. У район Єнакієве – Вуглегірськ російсько-терористичні війська продовжують перекидати підкріплення для своєї тактичної групи, яка веде запеклі бої як у самому Вуглегірську, так і південніше від нього. Відзначено проходження в даний район конвою постачання через Єнакієве (до 15 одиниць критого вантажного транспорту, у супроводі бронегрупи з 3 БМП-2).

Також зафіксовано перекидання через н.п.Красний Луч в даний район чергової партії бронетехніки противника (8 танків і 14 одиниць БМП і БТР).
Дії тактичної групи терористів, що діє в районі Вуглегірська, підтримує артилерійська група (25 од. ствольної артилерії і 8 установок РСЗВ). Крім того, підтримку здійснюють артилерійські підрозділи бойовиків, що діють з околиць Макіївки і Єнакієвого.
На лівому фланзі, в районі н.п.Чернухіно і Новогригорівка, також відзначається активізація сил терористів. У даному районі діє тактична група російсько-терористичних військ, що включає доукомплектовані підрозділи, які раніше брали участі в боях в районі Троїцького і Санжарівка (всього до 350 чол., 12 танків і близько 25 ББМ – головним чином БМП-2 і БТР-80). Дана тактична група діє на досить вузькій ділянці вздовж траси Алчевськ-Дебальцеве, прагнучи завдати сконцентрований удар по позиціях українських військ. Дії тактичної групи підтримує артилерія з позицій південний захід н.п.Брянка, яка намагається також вести вогневий контроль траси М03 – Е40.
Відзначається зосередження російсько-терористичних військ ще на одній ділянці плацдарму – в районі н.п.Фащіївка і Нікішине. У даному районі діє формування противника, що складається в основному з т.зв. «Козаків» (всього до 600 чол., При декількох мінометних батареях і до 15 ББМ). Формування розтягнуто по обидва боки траси на Красний Луч дрібними підрозділами по 15-20 чоловік і «зображує» фронтальний наступ на плацдарм.
Бойовики з т.зв. «Козацьких» формувань, раніше зазнали серйозних втрат на Дебальцевському плацдармі, висловлюють крайнє невдоволення російським командуванням. Зокрема, терористи звинувачують командували «операцією» російських офіцерів у тому, що ті погнали загони бойовиків на штурм позицій українських військ без належної підтримки артилерії і бронетехніки, «на забій». В результаті багато підрозділів терористів були розбиті (наприклад, при штурмі з загону «козаків» з Антрацита в 80 чол. На вихідні позиції повернувся 21 бойовик), повідомляє Dmitry Tymchuk

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України