У випадку з космічною батареєю, яка зараз падає до Землі інакше, ніж планувалося спочатку, тепер зрозуміло: траєкторія польоту проходить над Австрією. Каринтія може постраждати на південному сході з 16:20 до 16:50 і на південному заході з 20:55 до 21:25.
До полудня 9 березня очікується вхід в атмосферу Землі 2 630-кілограмового блоку EP9 (Exposed Pallet 9) відпрацьованих акумуляторів, скинутого з МКС у березні 2021 року. На той момент це наймасивніший об’єкт, викинутий зі станції. Такий спосіб утилізації відпрацьованого обладнання є звичайною практикою – такі об’єкти найчастіше благополучно згорають в атмосфері. За даними НАСА, блок має обертатися навколо Землі протягом чотирьох років, а потім згоріти в атмосфері.
Початковий аналіз, проведений Німецьким центром космічної ситуації, показав, що частини акумуляторних блоків можуть пережити повернення в атмосферу і досягти поверхні Землі. Розрахунки тепер показують, що частини пролетять не тільки над деякими частинами Німеччини, а й над Австрією.
Мапа показує, що можливий коридор веде з Фрайбурга через Швейцарію до Форарльберга і Тіролю.
Траєкторії польоту уламків також зачіпають федеральні землі Каринтія, Тіроль і Форарльберг. Однак безпосередня загроза Австрії вважається низькою. Вкрай малоймовірно, що уламки потраплять на земну поверхню. Єдине, чого слід очікувати, – це світлові явища або відчуття звукового удару.
Влада Каринтії перебуває в постійному контакті із зачепленими федеральними землями Тіроль і Форарльберг, а також із Міністерством внутрішніх справ, пояснює співробітник із боротьби зі стихійними лихами Даніель Фелльнер. У цьому контексті він підкреслює: “Навіть якщо малоймовірно, що щось станеться, я вважаю своїм найнагальнішим завданням зробити все, щоб захистити людей у Каринтії. Вичерпна, своєчасна та прозора інформація особливо важлива”. Мета влади землі – якомога раніше попередити людей про незвичайні вогні та шуми і заздалегідь запобігти паніці.