Авторські статтіДуховне

Новий документ Папи про жіноче затворницьке життя

«Vultum Dei quaerere»  – «Обличчя Божого шукайте»  – таку назву має Апостольська Конституція Папи Франциска про жіноче контемлятивне (затворницьке) життя, оприлюднена у п’ятницю 22 липня 2016 року.

У прес-центрі Ватикану документ представив архиєпископ Хосе Родріґеса Карбальйо, Секретар Конгрегації Інститутів богопосвяченого життя та Товариств Апостольського життя. Він наголосив, що Папа Франциск дуже високо цінує затворницьке життя, а ця Апостольська Конституція є другим з черги таким документом католицької Церкви. Перша Апостольська Конституція, що стосувалась контемплятивного життя, була опублікована 66 років тому Папою Пієм ХІІ.

Папа Франциск не раз звертав увагу на важливість монастирів споглядального життя, зокрема, у листопаді минулого року, дякуючи їм за жертвенне монаше життя, наголошуючи, що затворницькі монастирі виконують важливу місію в Церкві, в молитві та дієвому мовчання та закликаючи підтримувати ці спільноти духовною й матеріальною близькістю.

Сприяння відповідному приготуванню; конкретні критерії для автономії затворницьких спільнот, приналежність спільнот до Федерації монастирів – ось деякі пункти Апостольської Конституції «Vultum Dei quaerere»  – «Обличчя Божого шукайте», підписаної Вселенським Архиєреєм і присвяченої жіночому контемлятивному життю. Документ вказує на 12 тем, які стосуються богопосвяченого життя в загальному, а його завершують 14 розділів, присвячених керівним настановам щодо контемплятивних монастирів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.