ЄС|NATO

В ЄС з метою скорочення викидів забруднюючих речовин хочуть зобов’язати фермерів одівати на корів маски

Чи обов'язкові маски для корів? Обурення щодо кліматичних планів фон дер Ляйєн

Комісія ЄС планує змусити ферми скоротити викиди забруднюючих речовин. Ходять навіть розмови про те, щоби зобов’язати корів носити маски. Ідеї президента Комісії Урсули фон дер Ляйєн викликають обурення як серед європейських фермерів, так і серед промисловців.

Комісія ЄС планує посилити директиву про промислові викиди, а тепер також має намір змусити такі компанії, як ферми, викидати менше забруднюючих речовин. Деякі члени парламенту ЄС навіть вважають, що 76 мільйонів голів худоби у Європі можуть використати метанові маски. Ці маски призначені для перетворення метану, що утворюється при відрижці корів, CO2 і водяна пара.

Однак це зустрічає опір з боку фермерів: не можна ставитися до худоби як до заводських труб, наголошують вони. Натомість фермери можуть використовувати корм, який знижує вироблення метану.

У майбутньому всі компанії також повинні оснастити кожен окремий об’єкт системою екологічного менеджменту, щоб мати можливість документувати викиди та споживання ресурсів. Досі було достатньо однієї такої системи на все підприємство. Ці заходи контролю можуть суттєво затримати видачу дозволів на будівництво нових заводів.

«Якщо комісія досягне свого, це матиме драматичні наслідки для багатьох компаній», — каже Бенджамін Віхманн, експерт Асоціації хімічної промисловості. Це може бути фатальним, особливо для невеликих компаній. “Це загрожує конкурентоспроможності Європи”, – попереджає він далі.

Директива про промислові викиди вважається важливим регламентом ЄС із захисту довкілля. Згідно із законом, понад 50 000 підприємств, включаючи електростанції та нафтопереробні заводи, мають обмежити викиди таких забруднюючих речовин, як метан та аміак. Першу версію було затверджено восени 2010 року.

Через 13 років з моменту ухвалення цього закону його збираються посилити. Це означає, що такі компанії, як шахти, акумуляторні заводи і ферми, будуть ретельніше контролювати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України