Декілька днів тому навіть сама думка про примусову вакцинацію була під забороною з політичних мотивів. І тому у п’ятницю для всіх стало великим сюрпризом оголошення канцлера Олександра Шалленберга про спільну обов’язкову вакцинацію проти коронавірусу
“Протягом тривалого часу в цій країні існував консенсус, що вакцинація не має бути обов’язковою”, – сказав Шалленберг. “Довгий час, можливо, надто довго передбачалося, що можна буде досягти високого рівня імунізації навіть без будь-якого примусу. Тепер усім доведеться зіткнутися з реальністю”.
Закон про обов’язкову вакцинацію має набути чинності 1 лютого 2022 року. Винятки зроблені тільки для тих, хто не може бути вакцинований за медичними показаннями. Негайно починається підготовка законодавчої бази та розробка контролю.
Тим, хто не вакцинувався, доведеться сплатити великий штраф
Можливо, буде перехідний період, протягом якого не буде вжито жодних санкцій за повною програмою. Яким буде розмір штрафу, теж поки що не вирішено. Інші штрафи за коронавірусні порушення, наприклад, становлять від 500 до 1450 євро. Одна із можливих процедур контролю: реєстраційні дані громадян порівнюються з реєстром вакцинації. Невакцинованим надсилають лист із проханням про вакцинацію. Якщо прохання не задовольняється, то поштою вже надсилається повідомлення про штраф.
ÖVP, Зелені та SPÖ забезпечать необхідну більшість у парламенті для затвердження закону. Лідер SPÖ Памела Ренді-Вагнер підтримала рішення, заявивши, що “враховуючи драматичний розвиток подій, обов’язкова вакцинація видається єдиним способом запобігти ізоляції”. Як і очікувалося, лідер партії FPÖ Герберт Кікл виступив різко проти: “Австрія від сьогодні – диктатура!”.
Однак більшість конституційних експертів, таких як Бернд-Крістіан Функ та колишній голова Верховного суду Ірмгард Грісс, виступають за введення загальної обов’язкової вакцинації і вважають цей захід конституційним.
Цікаво, що Австрія не стане першопрохідником на заваді обов’язкової вакцинації.
У 1807 році Баварія стала першою країною у світі, яка запровадила обов’язкові щеплення. Тільки в 1853 році Англія наслідувала цей приклад, і потім це сталося в швидкій послідовності: Франція зробила обов’язкову вакцинацію проти віспи в 1857 році, а в 1874 закон про вакцинацію вперше у всій Німеччині встановив, що діти першого і дванадцятого року життя повинні зробити щеплення від віспи. В інших європейських країнах обов’язкова вакцинація сьогодні не рідкість. 2012 року така справа з України навіть потрапила до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Вердикт – обов’язкова вакцинація проти дифтерії прямо дозволена. ЄСПЛ вважав, що втручання у фізичну недоторканність позивача відповідає інтересам суспільства.
По матеріалам: https://www.oe24.at/