Новини з Австрії

В Австрії призначено нового канцлера. Попередник Курц ховається від підозр у корупції за парламентським мандатом

Коаліція вистояла - Зелені взяли Шалленберга в якості нового канцлера

Після відставки канцлера Себастьяна Курца бірюзово-зелена коаліція тепер продовжить свою роботу з Олександром Шалленбергом. У п’ятницю віце-канцлер Вернер Коглер попросив собі урядового партнера, «який був би бездоганний».

Віце-канцлер Вернер Коглер (Зелені) вітав відставку канцлера Себастьяна Курца (ÖVP). Він вважає, що це «правильний крок для майбутньої роботи уряду з відповідальністю за Австрію і її репутацію за кордоном».

«Спрацював варіант, який ми пропонували нашому державному партнеру, ÖVP», – підкреслив Коглер. «Це означає, що ми можемо продовжити роботу уряду». Він обговорив перспективи співпраці з федеральним президентом Олександром Ван дер Белленом, Шалленбергом і Курцем. Сьогодні віце-канцлер вже зустрічається з Шалленбергом.

Таким чином коаліція збереглася і тепер можна спокійно приймати бюджет і проводити екологічну і податкову реформи.

Однак у опозиції немає особливого ентузіазму з приводу зміни канцлера

Лідер SPÖ Памела Ренді-Вагнер явно розчарована тим, що «зелені» не покидають коаліцію. «По правді кажучи, це продовження роботи уряду в рамках« бірюзової »системи», – заявила вона після виступу віце-канцлера Вернера Коглер в ЗМІ.

За словами глави FPÖ Кікль, Курц порушує свою обіцянку дати роз’яснення своєю «втечею до парламентської недоторканності». Курц, мабуть, планує знову взяти під контроль Міністерство юстиції. «Канцлер може піти на якийсь час, але« бірюзова »система як і раніше повністю залишається».

Бос NEOS Майнл-Райзингер назвала відставку «запізнілою»

Вона не вірить в його заяву про занепокоєння долями країни. На її думку, Курца хвилює тільки його влада. «Як глава фракції він продовжить тримати в своїх руках всі нитки».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України