Розвиток морського капеланства – це великий шанс для наших громад УГКЦ за кордоном

Розвиток морського капеланства – це великий шанс для громад УГКЦ за кордоном. Про це заявив Директор Морського Апостолятуо. Олександр Cмеречинський під час VIII практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, який триває у Зарваниці.

“Українці – перша морська нація у Європі. І в Україні, крім нашої Церкви, українськими моряками ніхто системно не опікується. Тож морське капеланське служіння – це величезний виклик і водночас величезний шанс. І хоча це середовище переважно не християнське,  це наш обов’язок –  у будь-яке середовище приносити Христа. Інколи набагато легше бути священиком-місіонером (а покликання кожногоз вас бути місіонером!) – саме не у християнському середовищі. За моїм досвідом, коли ти приходиш у нехристиянське середовище з щирим бажанням принести туди Христа – тоді відбуваються неймовірні речі”, – наголосив о. Олександр.

Він відзначив, що сьогодні контракт моряка переважно триває близько 9 місяців. “Тобто на 9 місяців моряки йдуть з дому. Існує багато небезпек – фізичних, моральних і навіть фізіологічних. Заходячи у порт чужої країни, вони нічого не знають, на що їм чекати. Переважно їх зустрічають прикордонники, митники, різні служби, які всі чогось хочуть, і тут з’являється той, до кого вони мають довіру. Морський капелан – це для них віддушина. Це той, до кого вони можуть звернутися у будь-якій потребі”, – підкреслив директор Морського Апостоляту.

Він розповів про історію виникнення і структуру Морського Апостоляту. Так, морське капеланство у Католицькій Церкві має близько 100 років. Це загальнокатолицька структура, яка на сьогодні охоплює 420 портів. А місія українського Морського Апостоляту розпочалася у 1994 р. Хоча офіційно морський Апостолят УГКЦ зареєстрований у 2000 році. “Для УГКЦ море – це щось невідоме. Але після виходу з підпілля наша наша Церква долучилися до цієї праці. Перша Літургія на борту була відслужена для команди філіппінців в Одесі. Намагаємося щось робити для моряків всюди, де присутня наша Церква. Зараз УГКЦ працює над створенням української мережі для опіки над українськими моряками, які є по всьому світу”, – додав отець Олександр.

Священик відзначив, що в служінні морського капелана є два основні напрямки: це праця з іноземними моряками в наших портах і опіка українських моряків в іноземних портах, плюс допомога українським морякам в інших потребах. Ще один напрямок – опіка українськими військовими моряками та їхніми родинами.

“Зараз головню Церквою, яка займається капеланським служіння у ВМС України, є УГКЦ. Перед нами стоїть серйозний виклик – маємо потребу у 7-х військово-морських капеланах, і не маємо ким заповнити ці місця. Дивлячись в ваші очі, я думаю, а може ви? – звернувся отець Олександр до семінаристів і додав. – Якщо ви будете служити за кордоном – я на вас розраховую. Хтось обов’язково служитиме у портових містах. І розвиток морського капеланства – це великий шанс для наших громад за кордоном”.

Отець Олександр також розповів, що Морський Апостолят опікуєтьсяі морськими навчальними закладами. “Вже потрібно двох священиків, хто б викладав християнську етику”, – зазначив отець Олександр.

Говорячи про те, які вимоги для морського капелана, директор Морського Апостоляту підкреслив, що must – це знання англійської мови.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh