«Ангел Господній» з Папою у празник Святих Апостолів Петра і Павла

«Хотів би зупинитись над Євангелієм (див. Мт. 16, 13-19), яке Свята Літургія пропонує нам на цей празник. У ньому розповідається про епізод, що є фундаментальним для нашого шляху віри. Мова йде про діалог, в якому Ісус ставить перед Своїми учнями запитання про Свою ідентичність», – цими словами розпочав свою катехизу Папа Франциск у празник Святих Верховних Апостолів Петра і Павла, 29 червня 2018 р., перед проказування Богородичної молитви «Ангел Господній». При цій нагоді він пригадав, що мощі цих двох великих учнів Спасителя знаходяться у двох папських базиліках у Римі, а численні паломники з усього світу постійно прибувають до Вічного Міста, щоб їх вшанувати.

Запитання про ідентичність Ісуса

Продовжуючи катехизу, Святіший Отець пригадав, що Спаситель спершу запитав Своїх апостолів: «За кого мають люди Сина Чоловічого?» А пізніше додав: «На вашу ж думку, хто Я?». За словами Єпископа Риму, цими двома запитаннями Ісус ніби бажає вказати нам, що одна річ – це слідувати за публічною думкою, поширеною в суспільстві, а інша – зустріти Христа та натхнутись Ним. Суспільна думка містить правдиву відповідь, але лише часткову. Святий апостол Петро, а з ним також й Церква всіх часів, дякуючи Божій благодаті, дає правдиву відповідь: «Ти – Христос, Бога живого син» (Мт. 16, 16).

Ісус є Божим Сином і Джерелом Життя

Впродовж століть Ісуса називали по-різному: великим пророком справедливості та любові, мудрим учителем життя, революціонером, тощо. В різноманітті гіпотез про ідентичність Ісуса викарбовується визнання апостола Петра, простого та повного віри чоловіка: «Ти – Христос, Бога живого син» (Мт. 16, 16). Ісус є Божим Сином, а тому є вічно живим, як і Його Отець. Саме це є тією доброю новиною, яку благодать запалює у серцях тих, які відкриваються на Таїнство Христа: внутрішня впевненість у тому, що ми знайшли Джерело Життя, яке воплотилось і замешкало між нами. Таким є християнський досвід, який не є нашою заслугою, але Божою благодаттю.

Відповідь Ісуса

Далі Папа наголосив на тому, що відповідь Ісуса на визнання апостола Петра була сповнена світла: «Ти – Петро (скеля), і що Я на цій скелі збудую Мою Церкву й що пекельні ворота її не подолають» (Мт. 16, 18). Це перший раз, що Ісус промовляє слово «Церква», і робить це з великою любов’ю до неї, називаючи її Своєю. Мова йде про нову спільноту Союзу, яка більше не ґрунтується на походженні та Законі Мойсея, але на вірі у Нього, в Ісуса Христа.

«За заступництвом Пречистої Діви Марії, Цариці Апостолів, нехай Господь допоможе Церкві, у Римі та в усьому світі, завжди бути вірною Євангелію, на служіння якому святі Петро і Павло посвятили їхнє життя», – закінчив катехизу Глава Католицької Церкви, проказуючи із зібраними молитву «Ангел Господній» та уділяючи своє Апостольське благословення.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh