Духовне

О. Жак Амель: свідок служіння і братерства

86-річний о. Жак Амель, убитий терористами під час ранкової Святої Меси 26 липня, присвятив усе своє життя служінню парафіяльним громадам. Священичі свячення він прийняв в 1958 році, його дуже любили і парафіяни, і багато мусульман, що живуть в маленькому містечку Сент-Етьєн-дю-Рувре.

О. Жака всі добре знали: «Він був у поважному віці, але завжди доступний для кожного», «постійно готовий до служіння». «Він був хорошим священиком і виконав свій обов’язок до кінця», – так про нього відгукуються віруючі місцевої парафії Святого Степана. Тут о. Жак Амель, вже будучи на пенсії, служив протягом останніх 10 років, бажаючи приносити користь парафіяльній громаді і жителям містечка. Незважаючи на вік, він був дуже активний в вершенні Святих Мес та Святих Таїнств, «переконаний у своїй вірі і готовий ділитися нею з іншими людьми».

о. Жак переїхав в провінційне містечко, в якому проживає велика мусульманська громада, щоб нести жителям послання братерства. Про це також свідчить його остання стаття в парафіяльній газеті, опублікована на початку літа, яка стала тепер його духовним заповітом:

«У цей час ми можемо почути Боже запрошення подбати про наш світ, щоб зробити його – там, де живемо, – більш теплим, більш людяним, більш братнім». За словами о. Жака цей час слід присвячувати зустрічі з іншою людиною, присвячувати його дітям і самотнім людям. Це також час молитви, яка відповідає на те, що відбувається в сьогоднішньому світі.

Французький священик закликав усіх молитися за нужденних, за мир, про мирне співжиття. У цей Святий рік Милосердя, підкреслював о. Амель, постараємося, щоб наші серця були уважні до всього прекрасного, що нас оточує, і до кожної людини. «Нехай час літніх відпусток стане прекрасним приводом для великої радості і дружби, – писав священик, – і потім, підзарядившися, ми зможемо продовжити наш спільний шлях».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.