О. Жак Амель: свідок служіння і братерства

86-річний о. Жак Амель, убитий терористами під час ранкової Святої Меси 26 липня, присвятив усе своє життя служінню парафіяльним громадам. Священичі свячення він прийняв в 1958 році, його дуже любили і парафіяни, і багато мусульман, що живуть в маленькому містечку Сент-Етьєн-дю-Рувре.

О. Жака всі добре знали: «Він був у поважному віці, але завжди доступний для кожного», «постійно готовий до служіння». «Він був хорошим священиком і виконав свій обов’язок до кінця», – так про нього відгукуються віруючі місцевої парафії Святого Степана. Тут о. Жак Амель, вже будучи на пенсії, служив протягом останніх 10 років, бажаючи приносити користь парафіяльній громаді і жителям містечка. Незважаючи на вік, він був дуже активний в вершенні Святих Мес та Святих Таїнств, «переконаний у своїй вірі і готовий ділитися нею з іншими людьми».

о. Жак переїхав в провінційне містечко, в якому проживає велика мусульманська громада, щоб нести жителям послання братерства. Про це також свідчить його остання стаття в парафіяльній газеті, опублікована на початку літа, яка стала тепер його духовним заповітом:

«У цей час ми можемо почути Боже запрошення подбати про наш світ, щоб зробити його – там, де живемо, – більш теплим, більш людяним, більш братнім». За словами о. Жака цей час слід присвячувати зустрічі з іншою людиною, присвячувати його дітям і самотнім людям. Це також час молитви, яка відповідає на те, що відбувається в сьогоднішньому світі.

Французький священик закликав усіх молитися за нужденних, за мир, про мирне співжиття. У цей Святий рік Милосердя, підкреслював о. Амель, постараємося, щоб наші серця були уважні до всього прекрасного, що нас оточує, і до кожної людини. «Нехай час літніх відпусток стане прекрасним приводом для великої радості і дружби, – писав священик, – і потім, підзарядившися, ми зможемо продовжити наш спільний шлях».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh