Energy Act for Ukraine та низка українських енергетичних компаній приєднуються до Ukraine Energy Initiative, щоби прискорити відновлення енергетичного сектору.
Глобальний договір ООН в Україні запустив енергетичну ініціативу Ukraine Energy Initiative, яка об’єднує партнерів у створенні широкої галузевої коаліції. Її завдання — прискорити відновлення енергетичного сектора України. Масштаби руйнувань вже такі, що відновити лише власними ресурсами енергетичну систему навіть до стану, який був в лютому 2022 року, просто неможливо. Для відновлення енергетичної системи кращою, ефективнішою та більш екологічною нам потрібні партнери та інвестори.
Від початку повномасштабного вторгнення Росія запустила по Україні понад 5 тис. ракет, 25 % з них — в енергетичні об’єкти. За попередніми оцінками, сума збитків, завданих українській енергетичній інфраструктурі повномасштабною війною, дорівнює 8,8 млрд $. За ці гроші Україна могла б побудувати понад 5 000 МВт зелених потужностей до 2030 р. (джерело)
Щоб якомога швидше відновити українську економіку, ми маємо замислюватися про наступні кроки та пошук інвестицій вже зараз. Ukraine Energy Initiative — це майданчик, який об’єднує українських та міжнародних стейкхолдерів задля діалогу між сторонами та успішної подальшої співпраці.
До ініціативи вже приєдналися українські компанії, серед яких: Група Нафтогаз, НЕК Укренерго, Група ДТЕК, Atmosfera, Група компаній Укртепло, Energy Trade Group, SPP Development Ukraine, KNESS, Notus Energy, UDP Renewables, Unicorn Systems UA, ENERGY ACT FOR UKRAINE Foundation. Також вже підписано рамкову декларацію про співпрацю з Навчально-науковим інститутом енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та з Інститутом технічної теплофізики НАН України. Ми працюємо над залученням міжнародного бізнесу в Ініціативу.
«Ukraine Energy Initiative є інструментом реалізації Ukraine Business Compact 2023, презентованого спільно урядом Британії, урядом України та Глобальним договором ООН в Україні на конференції URC в Лондоні. Ми поставили перед собою місію скоординувати міжнародні зусилля для успішного відновлення енергетичного сектора України й точно знаємо, що це – цілком реальне завдання. Ми запрошуємо енергетичні компанії приєднатися до створення широкої галузевої коаліції. Зелена та сучасна українська енергетика може бути надійним партнером у забезпеченні енергетичного постачання до ЄС. Ми можемо побудувати її разом», — зазначила Тетяна Сахарук, генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні.
Глобальний договір ООН в Україні — це українська мережа найбільшої у світі спільноти відповідальних бізнесів. Ця особлива ініціатива Генерального секретаря ООН закликає компанії вибудовувати свою діяльність та стратегію з урахуванням Цілей сталого розвитку та на основі 10 Принципів у галузі прав людини, трудових відносин, захисту довкілля і боротьби з корупцією. Організація налічує 22 тис. учасників у 166 країнах світу. Українська мережа має 133 учасники.
Ukraine Energy Initiative – це енергетична ініціатива від Глобального договору ООН в Україні, яка об’єднує партнерів у створенні широкої галузевої коаліції, завдання якої — прискорити відновлення енергетичного сектора України. Ми відкриті для співпраці з зацікавленими партнерами, які віддані нашим принципам і цілям.
Energy Act for Ukraine Foundation – неприбуткова організація, заснована у квітні 2022 року. Постачання енергетичного обладнання з акцентом на відновлювану енергетику та організація будівництва сонячних станцій є головним пріоритетом діяльності організації, яка направлена на допомогу закладам освіти, охорони здоров’я, медичним працівникам та постраждалим внаслідок бойових дій громадам в Україні.