Новини з Австрії

Новий рекорд: такої високої інфляції в Австрії не було з вересня 1975 року

Інфляція в Австрії у червні прискорилася ще більше. Згідно з попередньою оцінкою Статистичного управління Австрії, рівень інфляції, ймовірно, становитиме 8,7 відсотка

Очікується, що, порівняно з попереднім місяцем, рівень цін зросте на 1,4 відсотка. У травні ціни були на 7,7% вищими, ніж рік тому. Таким чином, рівень інфляції досяг найвищого рівня з вересня 1975 року.

“Інфляція прискорилася майже у всіх областях”, – заявив у п’ятницю генеральний директор Статистичного управління Австрії Тобіас Томас. “Крім нещодавнього підвищення цін на пальне, ми також спостерігаємо значне зростання цін у ресторанах та роздрібній торгівлі продуктами харчування”.

Згідно з попередньою оперативною оцінкою, гармонізований індекс споживчих цін (HICP) також зріс на 8,7 відсотка у річному обчисленні. Порівняно з попереднім місяцем рівень цін за даними HICP зріс на 1,2 відсотка.

Економіка Австрії, як і раніше, сильно зростає завдяки ефекту наздоганяючого розвитку, але реальна заробітна плата падає. 2023 року інфляція, швидше за все, загальмує економічне зростання, але купівельна спроможність знову зросте.

Фото: BARBARA GINDL / APA / picturedesk.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.