ЄС|NATO

Новий БПЛА Bayraktar TB3 зможе залишатися у повітрі близько 50 годин

Новий турецький ударний БПЛА Bayraktar TB3 зможе залишатися в повітрі довше за інших – до 50 годин.

Про це повідомив співвласник компанії Baykar Сельчук Байрактар, повідомило інформаційне агентство “Анадолу”.

Слід додати, що БПЛА Bayraktar Akinci та Bayraktar TB2 можуть бути в повітрі практично вдвічі менше.

— Зараз ведеться робота з удосконалення прототипу Bayraktar TB3, який зможе злітати та здійснювати посадку на коротких смугах. Сподіваємося, що Bayraktar TB3 здійснить свій перший політ уже цього року, – зазначив Сельчук Байрактар.

За його словами, у розробці нових безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB3 беруть участь і фахівці Азербайджану. Він зазначив, що справжню ефективність безпілотної авіації світ усвідомив під час нещодавньої 44-денної війни у ​​Нагірному Карабаху. Також Сельчук Байрактар ​​назвав Bayraktar TB2 найкращим у своєму класі.

Раніше повідомлялося, що новий БПЛА Bayraktar TB3 матиме максимальну злітну вагу 1200 кг, що значно більше в порівнянні з Bayraktar TB2 і дозволить йому нести додаткове озброєння, необхідне для ефективного ураження цілей на море. Також Сельчук Байрактар ​​висловлював надію, що крім всього арсеналу, доступного TB2, новий Bayraktar зможе також нести ракети L-UMTAS із лазерним наведенням.

Цікаво, що його розробка розпочалася через відсутність літаків для розміщення на десантному кораблі TCG Anadolu. Згідно з початковими планами, судно планувалося оснастити винищувачами F-35B, але після виключення Туреччини із програми закупівель судно перейшло у процес модифікації, щоб мати можливість приймати БПЛА.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України