ЄС|NATO

Нові санкції: ЄС припиняє дію спрощеного візового режиму з Росією

ЄС повністю призупинить дію укладеної з Росією угоди про спрощення видачі віз туристам. Про це заявив голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель у середу після консультацій міністрів закордонних справ у Празі.

Цей крок є ще одним каральним заходом у відповідь на агресивну війну Росії проти України, яка триває вже понад півроку. Він також сказав, що призупинення дії візової угоди значно скоротить кількість нових віз, що видаються. Крім того, Єврокомісія має підготувати пропозиції про те, як чинити з уже виданими довгостроковими візами росіянам.

Захід спрямований на те, щоб дозволити державам-членам легко вводити обмеження на в’їзд для росіян та збільшувати витрати для заявників. Наприклад, візовий збір більше не буде встановлений на рівні 35 євро, а більше, не застосовуватиметься стандартний час обробки протягом десяти календарних днів після отримання заяви.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що у майбутньому на подання заяв росіянами можуть піти місяці. При цьому, за її словами, ще можна буде дозволити в’їзд у країну, наприклад, студентам та журналістам. Мета також полягає в тому, щоб не допустити, щоб громадяни Росії були розчаровані ЄС, а висловлювали невдоволення власним президентом щодо західних санкцій.

[su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”4″ tax_term=”4″ order=”desc”]

Міністр закордонних справ Олександр Шалленберг (ÖVP) учора висловився проти повної заборони видачу віз росіянам:

“Ми не можемо скасувати всю країну. Це було б нерозумно”, – сказав Шалленберг у середу. Санкції мають бути спрямовані проти системи кремлівського боса володимира путіна, а не проти російського народу.

Досі дію угоди про спрощення візового режиму, яка набула чинності у 2007 році, була припинена лише для ділових людей, державних чиновників та дипломатів. Це рішення було ухвалено 25 лютого, невдовзі після початку російського вторгнення в Україну.

“Порушення, обхід чи вихід ЄС з угоди з Росією про спрощений візовий режим не залишиться без наслідків. Ми самі вирішуватимемо, чи будуть заходи симетричними, асиметричними або якимись іншими, яких у ЄС не очікують. Якщо у Брюсселі вирішили вкотре вистрілити собі в ногу – це їхній вибір”, – прокоментував рішення заступник глави МЗС росії олександр грушко.

За матеріалами: https://www.krone.at/
Фото: EPA-EFE

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України