Здоров'я

Нове дослідження: сир як і наркотики викликає звикання

Будь то піца, фондю чи сандвіч. Одного разу, спробувавши сир, ви вже ніколи не зможете жити без нього з однієї простої причини: він може викликати звикання.

Життя без сиру? Неймовірно для більшості з нас. Не дивно, що безмежні не лише варіанти приготування, але й вибір сирів. Але не лише ароматний, пряний смак робить молочний продукт неймовірно популярним. Нове дослідження показує, деякі види сиру містять речовини, дію яких можна порівняти з дією таких наркотиків, як героїн, і можуть викликати звикання.

Причиною звикання є речовина казоморфін, що міститься у цьому молочних продуктах. Він утворюється при перетравленні молочного білка казеїну у шлунку. Потім він стимулює рецептори головного мозку, вивільняється дофамін та виникає фізичне відчуття задоволення. Казоморфін діє аналогічно до морфію: полегшує існуючий біль і надає легкий знеболюючий ефект.

У тваринному світі казоморфін існує для заспокоєння новонароджених і, як то кажуть, для зміцнення зв’язку з матір’ю. Однак знеболюючий ефект настільки малий, що сир не можна використовувати як засіб від головного болю. наприклад. Молоко саме собою становить меншу проблему. Він містить дуже невелику кількість казеїну. Але оскільки для виробництва одного кілограма сиру часто потрібно в десять разів більше молока, концентрація речовини казоморфіну, що викликає звикання, особливо висока.

Згідно з дослідженням, особливу залежність викликає так званий Analogkäse (сирні продукти), тобто сири масового виробництва, оскільки вони містять рафіновані вуглеводи та жири, які можуть призвести до адиктивної харчової поведінки. Цей сир, що лежить скибочками на полицях супермаркетів, часто називають «пластиковим сиром». Сюди входить також Чеддер, який має найвищу концентрацію білка і тому викликає найбільше звикання серед сирів.

Згадані наукові відкриття не означають, що ви ніколи більше не повинні їсти сир. Однак можливість виникнення залежності можна знизити. Як завжди, тут діє емпіричне правило: доза викликає отруту, а кілька грамів сиру на день не викликають звикання — насправді скільки ж потрібно з’їсти сиру, щоб потенціал звикання став помітним? Крім того, слід споживати менше сирної продукції промислового масового виробництва, а більше лише високоякісні сири.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України