Подорожі

З 16 липня Болгарія дозволила в’їзд українцям

З 16 липня, Болгарія впускатиме українців до себе в країну. Рішенням Уряду Болгарії від 15 липня 2020 року в країні продовжено дію надзвичайної епідемічної ситуації до 31.07.2020.

Водночас, згідно з рішенням Міністра охорони здоров’я РБ від 15 липня 2020 року № РД-01-405 починаючи з 16 липня громадянам України дозволено в’їжджати на територію Болгарії без проходження 14-денного карантину та без ПЛР-тесту на коронавірус, повідомляє Посольство України в Республіці Болгарія.

До списку країн, громадянам яких дозволили в’їзд в Болгарію потрапили країни ЄС, Шенгенської зони, Великобританія, Алжир, Канада, Австралія, Грузія, Японія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Південна Корея, Таїланд, Туніс і Уругвай.

За даними Міністерства охорони здоров’я України, станом на 9 липня Болгарія перебувала у червоній зоні.

Але 15 липня український уряд змінив критерії щодо країн “червоної зони”. Тепер до червоної зони потраплять країни, в яких кількість активних випадків становить більше ніж 55 на 100 тисяч населення. До цього моменту до червоної зони потрапляли країни де показник був більше 40.

Після набуття чинності постанови Болгарія переміститься в зелену зону, а це означає, що після повернення в Україну з Болгарії не потрібно буде самоізоляції.

Для поїздки на відпочинок до Болгарії володарям закордонних українських паспортів старого зразка необхідно відкрити болгарську візу. Візу відкривати до Болгарії не треба, якщо у вас є біометричний закордонний паспорт.

Нагадаємо, що тепер після повернення з Єгипту та Албанії не потрібно перебувати на самоізоляції.

Також нагадаємо, що Європейський союз не дозволив в’їзд громадянам України в туристичних цілях з 1 липня. Це рішення буде переглядатися кожних 14 днів.

Право на в’їзд до країн-членів ЄС мають лише окремі категорії людей:

  • громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряки, що прямують на корабель, медики й дослідники;
  • сезонні працівники та студенти; ті, хто подорожує з метою навчання;
  • висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Як і раніше дозвіл на в’їзд є для членів родин громадян ЄС, тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ, а також дипломатів.

Нагадаємо, у Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького цього тижня з’явиться лабораторія для проведення ПЛР-тестів пасажирам на антитіла, які прибувають з “червоної зони”. Це зроблять для того, аби люди з негативним результатом тестів не проходили двотижневу самоізоляцію вдома.

Здавати тест в аеропорту не обов’язково – це можна зробити у будь- якій іншій акредитованій лабораторії за умови, що ви не порушите режим самоізоляції.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.