Природа нагородила дятлів унікальною здібністю, чому у дятлів не буває струсу мозку

Як відомо, дятлів можна зустріти в лісах по всьому світу, за винятком Австралії. Вони можуть використовувати свої дзьоби в якості справжніх перфораторів, проробляючи навіть у самій твердій деревині глибокі отвори в пошуках комах. Найбільше дивує той факт, що голова в дятла при цьому залишається зовсім неушкодженою.

Під час видовбування швидкість зближення дзьоба з деревом складає 7 метрів в секунду, а при зіткненні він відчуває перевантаження, приблизно в 1200 разів перевищують силу тяжіння на Землі. Для того, щоб розсіювати енергію від таких ударів, природа нагородила цих птахів унікальним будовою черепа. Кістки дятла володіють різним хімічним складом і щільність. У деяких кістках накопичується багато мінералів, що робить кістки твердими і жорсткими.

Кісточка черепа у дятлів дуже тонка і в ній досить мало рідини, що відокремлює мозок від твердої поверхні. Це допомагає обмежувати коливання мозку під час рухів головою і знижує ризик виникнення черепно-мозкової травми. Більш того, у дятлів гнучка оболонка і тверда, щільна серцевина. В результаті кістки буквально вбирають в себе енергію від ударів.

Також у цих птахів потужні кігті і сильні хвостові пір’я. Вони допомагають міцно зафіксуватися на стовбурі дерева та наносити чіткі уколи дзьобом в одне і те ж місце. Вчені сподіваються, що заплановані на найближчий час дослідження нервової системи та м’яких тканин дятлов підкажуть, як зцілити травми голови у людини і розробити нові засоби її захисту.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh