Чому варто перестати рахувати калорії

Останнім часом всі схиблені на додатках, калькуляторах, підраховують надійшли з їжею калорії, грами білків, жирів і вуглеводів. Звідси і назва — КБЖУ.

Навіщо на все це вважати? Щоб знати, скільки калорій з’їли і не перевищили чи добову норму білків, жирів або вуглеводів. Це прям жорстку геморой! І найголовніше — безглуздий. Ну що, ви все життя будете калькуляцією займатися? Потрібно просто думати про те, що ви їсте.

«Але хтось же створив цю систему підрахунків, і, мабуть, не просто так?» – запитаєте ви. Безумовно, хтось створив і не просто так.

Калорія як одиниця вимірювання енергії була вивчена і поширена в наукових колах Європи, але підраховувати калорії весь світ навчила Америка.

Під час Першої світової війни, в умовах глобального дефіциту продовольства, американському уряду потрібен був спосіб спонукати людей скоротити споживання їжі. США у тій годину випустив свою першу в світі наукову дієту» для американців, в основі якої лежав підрахунок калорій. В наступні десятиліття, коли худорлявість стала модною, майже всі дієти ґрунтувалися на скорочення калорій.

На сьогоднішній день американці сильно змінили свої позиції. «Коли ви їсте якісну і правильну їжу, ваше тіло все інше зробить за вас! І вам не потрібно рахувати калорії і дотримуватися якихось цифр», — каже ендокринолог, дослідник і професор Гарвардської медичної школи Девід Людвіг (книга про схуднення “Always Hungry?”).

Людвіг пояснює, що проблема в тому, що саме ми їмо, а не в кількості їжі. Проблема у шкідливих продуктах, які викликають особливі реакції в організмі і змушують нас переїдати і товстіти.

Перероблені вуглеводи (чіпси, печиво, газована вода, крекери, білий рис і багато іншого) швидко перетравлюються в цукор і підвищують рівень інсуліну, який змушує клітини збирати калорії в крові і накопичувати у вигляді жиру, залишаючи тіло голодним. Вісь чому ми можемо з’єднання їсти велику пачку чіпсів або шматок торта і при цьому залишитися голодними.

До того ж, коли ви знижуєте споживання калорій, організм пручається. Обмін речовин сповільнюється, щоб економити і так бідно надходять калорії.

«Скорочення калорій — це битва, яку нам судилося програти в довгостроковій перспективи», — додає професор.

Реальні, натуральні продукти, багаті клітковиною, білками і жирами, добре насичують, і ви природних чином будете менше їсти. Така їжа повільно рухається через шлунково-кишковий тракт, і ви довго залишаєтеся ситими, що природними чином регулює споживання калорій.

Але іноді і з якісної і правильною їжею можна переборщити. Як? Якщо занадто швидко їсти! Мозку потрібно не менше 20 хвилин, щоб відчути ситість. Не дочекатися цього моменту — великий ризик переїсти.

Висновок: згідно з останніми дослідженнями, вживання правильної їжі і скорочення доданого цукру допомагають організму природними чином регулювати вагу.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh