Поради

Чому варто перестати рахувати калорії

Останнім часом всі схиблені на додатках, калькуляторах, підраховують надійшли з їжею калорії, грами білків, жирів і вуглеводів. Звідси і назва — КБЖУ.

Навіщо на все це вважати? Щоб знати, скільки калорій з’їли і не перевищили чи добову норму білків, жирів або вуглеводів. Це прям жорстку геморой! І найголовніше — безглуздий. Ну що, ви все життя будете калькуляцією займатися? Потрібно просто думати про те, що ви їсте.

«Але хтось же створив цю систему підрахунків, і, мабуть, не просто так?» – запитаєте ви. Безумовно, хтось створив і не просто так.

Калорія як одиниця вимірювання енергії була вивчена і поширена в наукових колах Європи, але підраховувати калорії весь світ навчила Америка.

Під час Першої світової війни, в умовах глобального дефіциту продовольства, американському уряду потрібен був спосіб спонукати людей скоротити споживання їжі. США у тій годину випустив свою першу в світі наукову дієту» для американців, в основі якої лежав підрахунок калорій. В наступні десятиліття, коли худорлявість стала модною, майже всі дієти ґрунтувалися на скорочення калорій.

На сьогоднішній день американці сильно змінили свої позиції. «Коли ви їсте якісну і правильну їжу, ваше тіло все інше зробить за вас! І вам не потрібно рахувати калорії і дотримуватися якихось цифр», — каже ендокринолог, дослідник і професор Гарвардської медичної школи Девід Людвіг (книга про схуднення “Always Hungry?”).

Людвіг пояснює, що проблема в тому, що саме ми їмо, а не в кількості їжі. Проблема у шкідливих продуктах, які викликають особливі реакції в організмі і змушують нас переїдати і товстіти.

Перероблені вуглеводи (чіпси, печиво, газована вода, крекери, білий рис і багато іншого) швидко перетравлюються в цукор і підвищують рівень інсуліну, який змушує клітини збирати калорії в крові і накопичувати у вигляді жиру, залишаючи тіло голодним. Вісь чому ми можемо з’єднання їсти велику пачку чіпсів або шматок торта і при цьому залишитися голодними.

До того ж, коли ви знижуєте споживання калорій, організм пручається. Обмін речовин сповільнюється, щоб економити і так бідно надходять калорії.

«Скорочення калорій — це битва, яку нам судилося програти в довгостроковій перспективи», — додає професор.

Реальні, натуральні продукти, багаті клітковиною, білками і жирами, добре насичують, і ви природних чином будете менше їсти. Така їжа повільно рухається через шлунково-кишковий тракт, і ви довго залишаєтеся ситими, що природними чином регулює споживання калорій.

Але іноді і з якісної і правильною їжею можна переборщити. Як? Якщо занадто швидко їсти! Мозку потрібно не менше 20 хвилин, щоб відчути ситість. Не дочекатися цього моменту — великий ризик переїсти.

Висновок: згідно з останніми дослідженнями, вживання правильної їжі і скорочення доданого цукру допомагають організму природними чином регулювати вагу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України