Новий уряд в Австрії залишить оплату за телемовлення без змін

Перебуваючи у складі старого коаліційного уряду, АПС намагався скасувати неприємну плату за телемовлення. В країні був проведений референдум під девізом «ORF без обов’язкових зборів», який підтримали 320 264 людини. Тепер же керують Зелені і що ж чекає австрійців — скасування, його редагування, чи все залишиться як раніше?

Востаннє збір GIS обговорювалося в Національній раді 24 квітня 2019 року, де також згадувалися альтернативи — розширення плати на інші приймальні пристрої, такі як смартфони та комп’ютери, повна відміна плати за пристрій і її заміна податком на домашнє господарство, окремий податок на мовлення або пряме фінансування з державного бюджету. Однак рішення не було прийнято.

Тепер тема знову згадується в урядовій програмі бірюзово-зелених. «Ми за незалежну фінансування суспільного мовлення і воно повинно бути адаптоване до вимог ЗМІ сучасності», — йдеться в розділі Співробітництво у сфері подвійного медіа.

У своїй передвиборній програмі Зелені вимагали введення податку на домашнє господарство замість плати за GIS, а ÖVP, в свою чергу, була категорично проти. Тепер стало ясно що GIS, ймовірно, залишиться з австрійцями надовго, і в моделі збору нічого не зміниться.

У ORF плата за радіо і телебачення плюс радіо складає в місяць від 20,93 євро (Форарльберг і Верхня Австрія) до 26,73 євро (Штирія) і 26,33 євро у Відні. Всі власники теле – та радіоприймачів мають сплачувати цей збір незалежно від бажання і технічної можливості дивитися телепрограму ORF.
За матеріалами:https://www.heute.at/
Фото:https://www.heute.at/

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh