Новини з Австрії

Новий уряд в Австрії залишить оплату за телемовлення без змін

Перебуваючи у складі старого коаліційного уряду, АПС намагався скасувати неприємну плату за телемовлення. В країні був проведений референдум під девізом «ORF без обов’язкових зборів», який підтримали 320 264 людини. Тепер же керують Зелені і що ж чекає австрійців — скасування, його редагування, чи все залишиться як раніше?

Востаннє збір GIS обговорювалося в Національній раді 24 квітня 2019 року, де також згадувалися альтернативи — розширення плати на інші приймальні пристрої, такі як смартфони та комп’ютери, повна відміна плати за пристрій і її заміна податком на домашнє господарство, окремий податок на мовлення або пряме фінансування з державного бюджету. Однак рішення не було прийнято.

Тепер тема знову згадується в урядовій програмі бірюзово-зелених. «Ми за незалежну фінансування суспільного мовлення і воно повинно бути адаптоване до вимог ЗМІ сучасності», — йдеться в розділі Співробітництво у сфері подвійного медіа.

У своїй передвиборній програмі Зелені вимагали введення податку на домашнє господарство замість плати за GIS, а ÖVP, в свою чергу, була категорично проти. Тепер стало ясно що GIS, ймовірно, залишиться з австрійцями надовго, і в моделі збору нічого не зміниться.

У ORF плата за радіо і телебачення плюс радіо складає в місяць від 20,93 євро (Форарльберг і Верхня Австрія) до 26,73 євро (Штирія) і 26,33 євро у Відні. Всі власники теле – та радіоприймачів мають сплачувати цей збір незалежно від бажання і технічної можливості дивитися телепрограму ORF.
За матеріалами:https://www.heute.at/
Фото:https://www.heute.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України