«Новий курс» – це «Конституція Прібют» 2009 року, коли Тимошенко хотіла стати верховної владою в Україні років так на 20

Після гучних заяв Юлії Тимошенко на форумах, де вона презентувала «Новий курс», з’єднання явилося відчуття, що щось подібне вже колись звучало, причому з кіл, близьких до Тимошенко. Ті ж вибори в два тури, де переможцю – 226 голосів, а решта – між аутсайдерами, де голову виконавчої влади має обирати парламент. Пізніше стало зрозуміло, що саме ці тези містив проект «Конституції Прібют», опублікований в червні 2009 року виданням «Дзеркало тижня». Ще тоді було написано, що через обрання президента в парламенті Юлія Володимирівна хотіла зробити Януковича «англійською королевою», а сама – дива верховної владою в Україні років так на 20. Про це у своєму блозі пише український історик, журналіст Дмитро Вовнянко.

Він зазначає, вся суть криється в тому, що президент може займати посаду 5, максимум 10 років. Тоді як для прем’єр єра термін необмежений. Маргарет Тетчер була прем’єром 11 років. Джон Мейджор – 7 років. Ангела Меркель канцлер – вже 13 років. Вісь у чому криється зерно «Нового курсу» Тимошенко. Однопартієць Тимошенко Сергій Соболєв в ефірі одного з телеканалів заявивши, що прем’єр, мовляв, не президент, прем’єра можна переобрати коли-небудь.

За словами Вовнянко, нардеп «Батьківщини» відверто злукавив. Якщо у прем’єра у парламенті більшість у 226 голосів, та ще й хто-то в союзниках, а до влади завжди хтось – так прилипне, то усунути такого прем’єра буде важче, ніж Януковича з президентів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh