Після гучних заяв Юлії Тимошенко на форумах, де вона презентувала «Новий курс», з’єднання явилося відчуття, що щось подібне вже колись звучало, причому з кіл, близьких до Тимошенко. Ті ж вибори в два тури, де переможцю – 226 голосів, а решта – між аутсайдерами, де голову виконавчої влади має обирати парламент. Пізніше стало зрозуміло, що саме ці тези містив проект «Конституції Прібют», опублікований в червні 2009 року виданням «Дзеркало тижня». Ще тоді було написано, що через обрання президента в парламенті Юлія Володимирівна хотіла зробити Януковича «англійською королевою», а сама – дива верховної владою в Україні років так на 20. Про це у своєму блозі пише український історик, журналіст Дмитро Вовнянко.
Він зазначає, вся суть криється в тому, що президент може займати посаду 5, максимум 10 років. Тоді як для прем’єр єра термін необмежений. Маргарет Тетчер була прем’єром 11 років. Джон Мейджор – 7 років. Ангела Меркель канцлер – вже 13 років. Вісь у чому криється зерно «Нового курсу» Тимошенко. Однопартієць Тимошенко Сергій Соболєв в ефірі одного з телеканалів заявивши, що прем’єр, мовляв, не президент, прем’єра можна переобрати коли-небудь.
За словами Вовнянко, нардеп «Батьківщини» відверто злукавив. Якщо у прем’єра у парламенті більшість у 226 голосів, та ще й хто-то в союзниках, а до влади завжди хтось – так прилипне, то усунути такого прем’єра буде важче, ніж Януковича з президентів.