Згідно нових законів в Непалі штрафуватимуть за будь-які спроби заохочення до зміни релігії

50 тис. рупій штрафу і до 5 років позбавлення волі, а для іноземців: примусово покинути країну менш ніж за сім днів – таким відповідно до нового кримінального кодексу буде в Непалі покарання за «навернення в іншу релігію або втручання в релігії інших». Законодавчі зміни, прийняті торік, набули чинності 17 серпня. Непальські християни бояться їхнього практичного застосування.

Згідно з новими положеннями Кримінального кодексу в Непалі штрафують будь-які спроби заохочення до зміни релігії чи поширення своєї віри серед прихильників інших релігій. Непальцям це загрожує штрафом у розмірі 50 тис. рупій (близько 390 євро) і до п’яти років позбавлення волі. Іноземцям – виселенням з країни впродовж 7 днів.

Непальські християни особливо стурбовані новими законами, що набули чинності 17 серпня. Серед 29 мільйонів громадян (80% з яких є послідовниками індуїзму) християни становлять лише 1,4%. Вони побоюються, що зміни в Кримінальному кодексі будуть ще одним інструментом переслідування і формулюватимуть помилкові звинувачення проти них.

Оскільки нові закони затверджені 2017 року, багато міжнародних правозахисних організацій звернулися до президента Непалу Бідх’ї Деві Бхандарі  з проханням усунути з нового Кримінального кодексу суперечливий запис. До того ж у контексті конституції Непал залишається світською державою, в якій громадянам дозволяється свобода віросповідання.

Згідно з рейтингом організації «Open Doors», Непал є 25 країною в списку країн, де найбільше переслідують християн. Церкви спалюють, а послідовників Христа звинувачують серед іншого за вбивство корів, яких охороняють як священних тварин у Непалі.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh