протести на польському кордоні

Нові обмеження при перетині кордону – чи насправді вони позбавляють заробітку мешканців прикордоння?

Раз на три дні можна без оподаткування везти в Україну товару на одну людину на 500 євро, тобто на 16 000 грн. Якщо їхати, скажімо, сім’єю з трьох чоловік до Польщі – то на 48 000 грн.

Раз на три дні. При цьому потрібно добу пробути в Польщі.

Це згідно нового закону 6776 про внесення змін в Податковий кодекс, проти якого протестують мешканці прикордоння. Вони кажуть, що це позбавляє їх засобів для існування. І в інтерв’ю сьогодні казали, що купують собі продукти, техніку, хімію та інше для власного споживання.

Ну добре. В тому числі і для себе купують. Але ж не усе.

У мене питання. Де кожні три дні брати 16 тисяч гривень щоб тратити їх на закупи в Польщі? Ці люди кажуть, що вони не мають де працювати, отже без роботи. Значить, вони є неофіційно найманими працівниками у когось…

Ок, ділимо 30 днів на три. Десять разів за місяць можна з’їздити. Множимо на 16 000 = 160 000 грн. це на 1 людину. Множимо на 3 члени сім’ї і отримуємо 580 000 гривень.

Вибачте, точно йдеться про виживання цих людей?

За старим законом на 16 000 можна було ввозити товару щодня… Щодня!

Ні, по-людськи я їх розумію. Ніхто не хоче втрачати заробіток. Але статус цього заробітку до 1 січня був майстерно вплетений в існуюче законодавство контрабандою. Умовно кажучи, в Польщі стоїть фура з мясом. Якщо її ввезти в Україну, то потрібно заплатити мито. А якщо м’ясо розбере, умовно кажучи, 50 чоловік і кожен без оподаткування ввезе в Україну, а тут знесе це в ту ж порожню фуру – вуаля! Маємо перевезену партію мя’са без мита. Тобто контрабас! Усі отримують свій навар і всі щасливі.

Окрім української економіки.

Думаю, за цими пікетами стоять непрості і дуже заможні люди.

Віка Балицька

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

One comment

  1. Вже боляче дивитись на цю країну… Одні “палкі” патриоти дико грабують видобуваючи бурштин, другі, такі ж саме “патріоти” всі роки незалежності займаються контрабандою на всіх кордонах!!!! І вони не думають, що контрабанда це не тільки їх заробіток… Це ще й не отримання пенсій, зарплат, податків. Потім, постарішав, вони в своїх надвеликих оселях будуть скиглити про маленькі пенсії… А звідки їм взятися???? І тут пригадую про призив на війскову службу. Задіні області призови й провалили – всі ж на кордони!!! Про бурштин та інші патріотичні справи нагадувати не буду, але таким заробітчанам хочу сказати одне – не буде країни і вас не буде!!! Пряма залежність!!! Не купуйте будинки в пустелях!!! Ваше минуле вас дожене!!!

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh