Авторські статті

«Нові обличчя» прикордонників відточують майстерність

3На базі відділу прикордонної служби «Жуляни» Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» для випускників пілотного проекту «Нові обличчя кордону» відбувся тренінг за участю канадських інструкторів.
Офіцери зв’язку Агенції прикордонної служби Канади Дейвін Грін і Джесіка Альбада провели заняття, де розповіли про найпоширеніші способи підробки паспортів, основні елементи їх захисту, а також поділилися досвідом з методики поглибленої перевірки документів.


Слід зазначити, що інструктори Джесіка та Дейвін – на службі вже близько 15 років. У них за плечима – робота в пунктах пропуску, досвід проведення розслідувань і тривала співпраця з прикордонними структурами інших держав, зокрема й у проведенні подібних тренінгів. Отож офіцери мають про що розповісти і роблять це надзвичайно професійно. Спілкування відбувається англійською.
Програма досить напружена. Протягом чотирьох годин гості встигають розповісти про свою Агенцію, канадські документи, які посвідчують особу, захисні елементи закордонних паспортів, віз, посвідок на постійне проживання, види підробок, міжнародну термінологію їх класифікації, способи швидкої оцінки паспортного документа і психологічної роботи з імовірним порушником. Багато методик передбачають виявлення фальшивок «у полі», без будь-якої додаткової техніки або з використанням елементарного обладнання, яке більшість інспекторів носять при собі майже завжди.
Паралельно проходить і практична частина занять. Слухачам роздано пристрої для перевірки документів і навчальні зразки на реальних бланках. Тепер усе, про що тільки-но почули, можна одразу ж побачити та власноруч протестувати. Спостері­гаючи, як натренованими рухами інспектори беруть паспорти, Дейвін Грін схвально констатує їхній досвід, гарну підготовку і той факт, що йому також приємно працювати з професіоналами.
Після завершення тренінгу українські прикордонники щиро подякували канадським колегам, а ті, у свою чергу, висловили задоволення рівнем підготовки і старанністю слухачів.


Паспортний контроль – це сфера діяльності, яка постійно змінюється. З’являються нові зразки документів, більш досконалі способи їх підробки, не стоїть на місці й законодавство. Саме тому інспектор прикордонної служби, який працює у пункті пропуску, повинен навчатися протягом усієї служби.

Держприкордонслужба

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України