Авторські статтіТехно

Нове відео NASA показує кратери на Церері

Знімки, отримані від автоматичної міжпланетної станції Dawn, дозволили дізнатися більше про походження карликової планети Церера. Наочно нові відкриття показано на анімованому відео.

Церера була виявлена італійцем Джузеппе Піацці в 1801 році і недовгий час вважалася повноцінною планетою. В даний час вона класифікується як карликова планета в поясі астероїдів всередині Сонячної системи. Свою назву небесне тіло отримало на честь давньоримської богині родючості.

Перші знімки Церери були отримані лише наприкінці XX століття за допомогою орбітального телескопа «Хаббл», а в 2007 році NASA запустило автоматичну міжпланетну станцію Dawn, до завдань якої входили і вивчення Церери. 6 березня 2015 року апарат вийшов на її орбіту, почавши пересилати на Землю пакети інформації.

Нові дані дозволили уточнити в бік зменшення масу і розмір Церери. Екваторіальний діаметр становить 963 км, полярний діаметр — 891 км, маса — 9,4•1020 кг. Походження кратерів на Церері вчені пояснили зіткненням з метеоритами, а їх незвичайно яскравий колір, що дозволяє виділятися на поверхні, вдалося пояснити в ході дослідження знімків, нещодавно надісланих станцією Dawn.

Фахівці Національного управління з повітроплавання і дослідження космічного простору (NASA) встановили, що яскраві ділянки за складом відповідають сульфату магнію (сіль металу магнію і сірчаної кислоти з формулою MgSO4). Під поверхнею планети міститься шар солоної води або льоду, який оголився внаслідок ударів астероїдів.

Ще одне дослідження, проведене при використанні даних видимого та інфрачервоного спектрометрів, дозволив знайті на карликовій планеті глину, багату аміаком. Це обмежує припущення про спосіб формування Церери до двох основних версій. Наявність амонієвих сполук збільшує ймовірність того, що Церера сформувалася не в головному поясі астероїдів між Марсом і Юпітером, де зараз знаходиться, а поза Сонячною системою. Також можливо, що Церера утворилася недалеко від нинішнього місця знаходження і увібрала матеріали, які дрейфували поблизу орбіти Нептуна.

Безліч знімків Церери, зроблених станцією Dawn з відстані 4400 км, були об єднані в анімоване відео з накладенням додаткових кольорів. Це дозволяє сконцентрувати увагу на різних за структурою ділянках поверхні карликової планети.

Джерело: nat-geo.ru

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.