До нового меню в садках та школах українці віднеслися неоднозначно. Деякі батьки скаржаться, що їхні діти перестали їсти та приходять додому голодні. Інші батьки впевнені, що саме так і мають харчуватись діти.
Нове меню впроваджується у навчальних закладах із січня-2022 і вже довкола нього виникає багато питань.
Стало відомо, що школи можуть готувати не за рецептами шеф-кухаря Євгена Клопотенка. Адже деякі страви для дітей справді не звичні. А деякі страви, як виявилось, не вміють готувати шкільні кухарі.
Але у школах мають дотримуватися встановлених норм дитячого харчування.
Самі норми шкільного харчування перебувають у зоні відповідальності Міністерства охорони здоров’я. А ось вид, смак та якість страв – за школами.
Меню не є обов’язковим для використання у школах та садочках. Швидше, меню має рекомендаційний характер.
Меню можна вигадати самостійно в кожному навчальному закладі, але він має відповідати нормам, встановленим державою.
З нових норм виключено ковбасні вироби, сосиски, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби, оскільки ці продукти містять високий вміст солі, цукру, а деякі з них – консерванти та трансжирні кислоти, що суперечить принципам здорового харчування.
При цьому збільшено кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.
Медики впевнені, що нове харчування дозволить уникнути ожиріння у дітей та проблем із серцево-судинною системою.
Українців попереджають, що у разі виявлення порушень необхідно звертатися до адміністрації закладу, а у разі потреби – залишити скаргу через чат-бот в Telegram Держспоживспоживслужби.
При цьому деякі батьки стали давати дітям до школи сіль та цукор із собою. Без цього діти не їдять нових страв і приходять додому голодні.
Передбачалося, що у новому меню поступово відмовляться від великої кількості солі та цукру. Водночас мала збільшитися кількість молочних продуктів, овочів та м’яса.