Авторські статтіТехно

Нова найшвидша камера в світі робить 10 трильйонів кадрів в секунду

Вчені сфотографували імпульс фетосекундного лазера всього на 25 зображеннях.

Найшвидшою камерою раніше вважався апарат, створений вченими з Лундського університету в Швеції. Дослідникам вдалося домогтися результату в 5 трлн кадрів в секунду. Однак нещодавно вчені з Канади і США витворили апарат, який робить 10 трлн кадрів в секунду.

У новинці була змінена технологія отримання знімків, що базується на методиці швидкої фотографії CUP. Завдяки цьому можна досягти швидкості в 100 млрд кадрів в секунду. Це дуже вражаючий показник, але цього недостатньо для оцінки роботи фемтосекундних імпульсів лазера.

Вчені вирішили об’єднання єднати фотосекундний електронно-оптичний і статичний камери, що дозволив стабілізувати їх роботу за допомогою перетворювача Радонові. У підсумку, новинку назвали T-CUP. Один з керівників дослідження Ван Лихун розповів, що довелося вносити додаткову камеру, що дозволяє отримувати статичне зображення. Потім з’єднання єднували дві картинки, а перетворювач Радонові перетворював їх у високоякісні зображення.

В рамках першої тестової роботи камера зафотографувала імпульс фемтосекундного лазера на 25 зображеннях. Однак, учасники дослідження заявили, що на досягнутому вони зупинятися не будуть, і продовжать збільшувати свою швидкісну камеру.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України