Нова книга Толкіна буде опублікована через сто років після написання

У травні 2017 року буде опублікована «Повість про Берена і Лютіен», написана Джоном Рональдом Руелом Толкіном 100 років тому.

Нова книга автора «Володаря перснів» Джона Рональда Руела Толкіна побачить світ у травні 2017 року, повідомляє The Telegraph. Її опублікує британське видавництво HarperCollins. «Повість про Берена і Лютіен» автор написав рівно сто років тому, але вона ніколи не видавалася окремо, а входила до складу 12-ти томної  «Історії Середзем’я», в якій син Джона Толкіна Крістофер зібрав невидані чернетки свого батька.

«Повість про Берена і Лютіен» – казкова історія кохання смертного чоловіка і безсмертної дівчини-ельфа. Причому прототипом жіночого персонажа послужила дружина самого Толкіна Едіт. «Я ніколи не називав Едіт ім’ям Лютіен, але вона стала джерелом повісті», – зізнавався письменник після смерті дружини. А на спільній могилі Толкіна і його дружини вигравірувані імена Берен і Лютіен.

Над «Повістю про Берена і Лютіен» Толкін працював в 1917 році, незабаром після того, як повернувся з фронту.
Під час Першої світової війни письменник служив зв’язковим на річці Сомма. Це був важкий час для дружини, яка чекала його вдома. Вона лякалася кожного стуку в двері, боячись, що принесуть звістку про смерть чоловіка. Через цензуру, прийняту в пошті Британської армії, Толкін розробив секретний код, який використовував для написання листів додому. Завдяки цьому кодові Едіт могла простежувати переміщення чоловіка на карті Західного фронту. Назад в Англію письменник повернувся в 1916 році, будучи звільненим від військової служби через окопну лихоманку, на яку він захворів. Слабкий і виснажений Толкін провів закінчення війни в госпіталях і гарнізонах, оскільки за станом здоров’я вважався непридатним для служби.

Джерело: sib-catholic.ru

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh