Номадельфія: де братерство є законом

Номадельфія, що з грецької перекладається «де братерство є законом» – це рух людського братерства, заснований отцем Дзено Салтіні в 1948 році у Фоссолі, неподалік північно-центрального італійського містечка Карпі. Цей священик помер в опінії святості 1980 року, а тепер триває його беатифікаційний процес.

Особливу увагу спільнота присвятила опіці над сиротами й потребуючими, яких не бракувало в повоєнні роки. Її головною ідеєю було заснування нового живого Божого люду в суспільстві, головним законом якого було би християнське братерство згідно з моральними засадами та вченням Католицької Церкви.

Згодом спільнота переїхала з Фоссолі до Ґросетто, де отримала від графині Джованни Альбертоні Піреллі кількасот гектарів землі, на якій почалося спорудження сучасної Номадельфії – селища, в якому сьогодні проживає приблизно 300 мешканців (50 родин з власними і прийомними дітьми, та самотніх осіб). За час його існування тут знайшли притулок, родину й виховання понад 5 тисяч сиріт.

Спільність матеріальних благ і обов’язків

Члени Номадельфії трудяться в громаді без жодної економічної винагороди. Всі блага є колективними, й кожен володіє лише тим, що необхідне для гідного прожиття. Сім’ї не живуть окремо, але в «родинних групах», що об’єднують 4-5 сімей. Спільними є також зусилля в сфері виховання, які поширюються також і назовні, приймаючи покинутих дітей.

Утримання спільноти забезпечує сільськогосподарський кооператив. Завдяки відданій праці, номадельфійці спроможні покривати більшість видатків, необхідних для проживання та надання необхідної опіки дітям і похилим віком, а також для ведення адміністративної діяльності чи поточних ремонтних робіт у приміщеннях.

Пряма демократія

Спільнота організована як «пряма демократія», в рамках якої всі члени беруть участь в прийняття найважливіших рішень. Перед державою спільнота має статус громадської організації, члени якої складають у спільний фонд всі свої надходження, а перед Церквою вона є приватною асоціацією вірних та парафіяльною громадою.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh