Лопп’яно – лабораторія братерства й школа життя

Містечко Лопп’яно, віддалене 20 кілометрів від Флоренції, що простягнулось на 260 гектарах гористої місцевості, є першим міжнародним осередком Руху Фоколярів. Називають його словом «цитадель» – «cittadella», маючи на увазі не старовинну фортифікаційну споруду, а «духовний бастіон». Понад 50 років тому воно виникло з ініціативи К’яри Любік, засновниці Руху Фоколярів.

Саме його відвідав вранці 8 травня 2018 року Папа Франциск після пастирського візиту до католицької спільноти Номадельфії.

Сучасне Лопп’яно – це санктуарій Пресвятої Богородиці Марії, університет «Софія», міжнародні школи, невеликі підприємства, які діють згідно з проектом «Економіки сопричастя», призначаючи частину прибутків незаможнім. До цього проекту приєднались понад 200 італійських підприємств, а в усьому світі – приблизно 800.

Слід згадати, що тепер на всіх континентах світу існує понад 25 таких містечок-цитаделей, які живуть у дусі справжнього братерства, користуючись спільною власністю в дусі євангельської любові.

Лопп’яно, засноване 1964 року нараховує 850 мешканців. Це чоловіки й жінки, сім’ї, молодь і діти, священики й богопосвячені особи з майже 70 країн світу, які поділяють духовність Руху Фоколярів. Майже половина з них постійно мешкає в Лопп’яно, а інші є учасниками однієї з десяти міжнародних шкіл.

Міжнародна й багатокультурну структура сформувала з Лопп’яно справжню «лабораторію братерського співжиття, комунікації та співпраці» між людьми різного віку, суспільного стану, традицій, культури й віровизнання. Кожен мешканець Лопп’яно віддає спільноті свої професійні здібності та особисті таланти, в повному сопричасті матеріальних та духовних дібр. Лопп’яно часто називають «лабораторією братерства», а Папа Франциск назвав його «школою життя», щоб привернути світові надію, даючи приклад нової цивілізації любові.

Щороку Лопп’яно відвідують десятки тисяч людей з усього світу, які знаходять тут приклад справжнього євангельського співжиття, можливого також і в Третьому тисячоріччі.

2004 року в Лопп’яно посвячено храм Пресвятої Богородиці Марії, що тепер є санктуарієм. Там також розташована екуменічна каплиця для віруючих інших конфесій.  А 2007 року споруджено великий багатофункціональний комплекс, в якому відбуваються зустрічі, конференції, музичні та мультимедійні заходи.

Пригадаємо, що католицький мирянський рух «Діло Марії», відомий як «Рух Фоколарів», започаткувала К’яра Любік. Вона народилась 1920 року в Тренто, на півночі Італії. Церковний рух «Фоколарів» К’яра започаткувала ще 23-літньою вчителькою в рідному місті під час ІІ світової війни.

Рух «Фоколарів», назва якого походить від італійського слова “focolare”, що означає «домашнє вогнище», поширений у 182 країнах світу, нараховуючи понад 140 тисяч постійних членів, які живуть невеликими спільнотами, більш, ніж 2 мільйони активних прихильників з найрізноманітніших середовищ, не тільки католицьких. До них належать православні, протестанти, англікани, представники нехристиянських релігій, а також і ті, хто не сповідує жодної релігії. Рух Фоколарів поширений і в Україні, як також присутні представники мережі «Економіки сопричастя».

К’яра Любік померла 14 березня 2008 року в Рокка-ді-Папа поблизу Риму, а її наступницею є Марія Воче, одна з найближчих послідовниць.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh