ЄС|NATO

Німецька компанія Rheinmetall має першого потенційного покупця на свій новітній основний бойовий танк. Відео

Основний бойовий танк KF51 Panther вперше був продемонстрований у 2022 році і у Rheinmetall називають його наступником Leopard 2

Джерело: Defence Express

Німецька компанія Rheinmetall має першого потенційного покупця на свій новітній основний бойовий танк KF51 Panther і ним очікувано може стати Угорщина, яка також хоче виробляти цю машину у себе в країні.

Таку інформацію повідомляє видання Handelsblatt із посиланням на власні джерела. Втім, відзначається, що контракти ще не підписано і “співробітництво все ще може бути невдалим”, але водночас низка факторів свідчить про те, що як Угорщина, так і Rheinmetall зацікавлені у цьому проєкті.

Так, наприклад, наприкінці серпня цього року прем’єр-міністр країни Віктор Орбан заявив, що Угорщина приєдналася до розробки новітнього німецького танка KF51 Panther.

Також тут варто згадати, що у тому ж серпні в Угорщині німецька компанія Rheinmetall провела офіційну церемонію відкриття заводу з виробництва БМП Lynx. Тож співпраця по танку KF51 Panther виглядає логічним продовженням цього співробітництва.

Завод концерну Rheinmetall в угорському місті Залаегерсег, серпень 2023 року, фото - Rheinmetall
Завод концерну Rheinmetall в угорському місті Залаегерсег, серпень 2023 року, фото – Rheinmetall

 

Разом з тим, німецька Rheinmetall також вкрай зацікавлена у клієнтах на свій KF51 Panther, бо сьогодні машина існує поки що у вигляді прототипу і, наприклад, сама Німеччина, маючи модернізацію Leopard 2A8, яка буде проміжною ланкою перед Leopard 2AX, поки що стримано відноситься до KF51 Panther.

Leopard 2A7+ з КАЗ EuroTrophy та бойовим кулеметним модулем (фото: Krauss Maffei Wegmann)
Leopard 2A7+ з КАЗ EuroTrophy та бойовим кулеметним модулем (фото: Krauss Maffei Wegmann)

 

У Rheinmetall відмовилися коментувати ймовірну угоду водночас як кажуть у видання, їхні джерела стверджують, що вона може обійтися Угорщині у близько 300 млн євро. Стартувати серійне виробництво танка KF51 Panther може орієнтовно через 15-20 місяців — такі дані раніше наводив очільник німецької компанії Армін Паппергер.

Також нагадаємо, що на початку цього року стало відомо, що Rheinmetall веде перемовини з Україною щодо будівництва танкового заводу в Україні, проєкт може обійтися у 200 млн, заявлений темп виробництва танків — до 400 машин на рік.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України