ЄС|NATO

Болгарія погодилася передати дуже застарілі ракети до ЗРК С-300 Україні, які вже вийшли з ладу ракети

Передачу ракет до ЗРК С-300 погоджували за “нетрадиційною процедурою” і Україна отримає незначну кількість цих боєприпасів

Джерлео: Defence Express

Болгарія зрештою погодила передачу Україні ракет до зенітних ракетних комплексів C-300 — причому, судячи з усього, це рішення далося Болгарії дуже важко — спершу було тригодинне відкрите засідання, потім обговорення перейшло за зачинені двері, де зокрема брали слово голова Генерального штабу Збройних сил Болгарії адмірал Еміл Ефтімов та заступник командувача повітряних сил бригадний генерал Петьо Мірчева.

ЗРК С-300, фото — Bulgarian Air Force
ЗРК С-300, фото — Bulgarian Air Force

 

Зрештою було прийнято рішення передати України ракети до зенітного ракетного комплексу, а також 5,45-мм боєприпаси, які надійдуть із надлишкових запасів міністерства внутрішніх справ країни, розповідають у виданні Sofia Globe.

Причому у виданні акцентують на тому, що про це рішення не було оголошено за звичною офіційною процедурою, а про результати голосування за передачу Україні ракет до ЗРК С-300 журналісти дізналися від депутата партії ДПС Деляна Пеевскі.

Головні ж нюанси у передачі цих ракет розкрив голова парламентського комітету з оборони Христо Гаджев. По-перше, йдеться про дуже застарілі ракети, які вже вийшли з ладу і які не змогли відремонтувати у Болгарії — але водночас запевняється, що це зможуть зробити фахівці в Україні.

Які нюанси з ракетами до ЗРК С-300, які Україні у важких дебатах погодилася передати Болгарія

Фото ілюстративне

По-друге, йдеться про мінімальну кількість ракет до С-300, яку Болгарія планує поставити України — хоча це число не розкривається, але раніше Ефтімов заявляв, що йдеться про усього 3-5% від усіх ракет, що є в країні.

Звісно, що Україні потрібна будь-яка допомога, з якою наші С-300 змогли б знищити якомога більше цілей у повітрі, і все зводиться до того, чи вдасться полагодити ці ракети.

Нагадаємо, що історія про передачу нам болгарських зенітних ракетних комплексів С-300 і ракет до них тягнеться ще з минулого року, коли Україна подала запит на передачу цього озброєння.

Водночас вже цього року, у липні, стало відомо, що США хотіли викупити у Болгарії С-300 для України за 200 мільйонів, але Болгарія знову відмовилася, посилаючись на те, що не буде постачати зброю в Україну навіть у рамках “кругових обмінів”.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України