Німецького посла обурила продажа масок Гітлера в Празі

Посол Німеччини в Чехії Крістов Ісранг прогулювався по центральних вуличках Праги і випадково побачив в одному з сувенірних магазинів латексну маску Адольфа Гітлера. Дипломат сфотографував товар і виклав знімок в «Твіттер».

«Чехи стільки страждали при нацистському режимі. Чому тепер в центрі Праги продається подібний сміття?», – написав він.

На твіт відреагували кілька провідних чеських політиків, у тому числі міністр внутрішніх справ Ян Гамачек. Він заявив, що правоохоронні органи вже перевіряють даний інцидент.

«Можу підтвердити, що ми перевіряємо підприємців, які продають подібні маски, на предмет протиправних дій», – заявила порталу iDNES представник поліції Єва Кропачова.

Незвичайний сувенір» викликав обурення і в ізраїльського посла Даніеля Мерона (Daniel Meron).

«Продажу таких костюмів є образою людей, які пережили Голокост. Через 80 років після початку Другої світової війни і 75 років після звільнення Освенцима нам слід було б об’єднання єднати зусилля у боротьбі з поширенням екстремізму та ненависті», – написав він.

Зазначимо, торгівля предметами з зображенням Адольфа Гітлера в Чехії явище нерідке. Торік, наприклад, поліція перевіряла видавництво Naše vojsko, який пропонував купити гуртки та футболки з портретом фюрера. Тоді правоохоронці не знайшли в такому асортименті нічого протизаконного.

«У чеському праві немає специфікованого громадського заборони на продаж або демонстрацію товарів з зображенням будь-яких символів або особистостей», – сказав тоді представник празької поліції Ян Данек.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh