Українці в Чехії

Німецького посла обурила продажа масок Гітлера в Празі

Посол Німеччини в Чехії Крістов Ісранг прогулювався по центральних вуличках Праги і випадково побачив в одному з сувенірних магазинів латексну маску Адольфа Гітлера. Дипломат сфотографував товар і виклав знімок в «Твіттер».

«Чехи стільки страждали при нацистському режимі. Чому тепер в центрі Праги продається подібний сміття?», – написав він.

На твіт відреагували кілька провідних чеських політиків, у тому числі міністр внутрішніх справ Ян Гамачек. Він заявив, що правоохоронні органи вже перевіряють даний інцидент.

«Можу підтвердити, що ми перевіряємо підприємців, які продають подібні маски, на предмет протиправних дій», – заявила порталу iDNES представник поліції Єва Кропачова.

Незвичайний сувенір» викликав обурення і в ізраїльського посла Даніеля Мерона (Daniel Meron).

«Продажу таких костюмів є образою людей, які пережили Голокост. Через 80 років після початку Другої світової війни і 75 років після звільнення Освенцима нам слід було б об’єднання єднати зусилля у боротьбі з поширенням екстремізму та ненависті», – написав він.

Зазначимо, торгівля предметами з зображенням Адольфа Гітлера в Чехії явище нерідке. Торік, наприклад, поліція перевіряла видавництво Naše vojsko, який пропонував купити гуртки та футболки з портретом фюрера. Тоді правоохоронці не знайшли в такому асортименті нічого протизаконного.

«У чеському праві немає специфікованого громадського заборони на продаж або демонстрацію товарів з зображенням будь-яких символів або особистостей», – сказав тоді представник празької поліції Ян Данек.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України