Німецькі вчені винайшли “електронний ніс”, придатний для смартфонів

Група німецьких учених під керівництвом Мартіна Зоммера з Технологічного інституту Карлсруе заявила про створення «електронного носа», придатного для установки в звичайний смартфон. Розробники вважають, що він стане незамінним помічником для господинь під час походів по магазинах, а також підвищить безпеку свого власника, заздалегідь попереджаючи про небезпеку.

Пристрій являє собою чіп розміром в декілька сантиметрів. Його основною деталлю є нановолокна, які розпізнають газові суміші і подають відповідні сигнали. При цьому вчені говорять, що їх пристрій набагато чутливіші людського нюху і обов’язково знайде собі практичне застосування. Наприклад, легко визначить ступінь свіжості продуктів у магазині. Або просигналізує про появу диму в повітрі ще до спрацьовування сигналізації.

Правда, поки електронний ніс знаходиться в стадії «навчання». Адже, за словами Мартіна Зоммера, одні й ті ж предмети можуть змінювати свій запах в залежності від температури, вологості та інших факторів.

Аналогічні прилади були розроблені більше десяти років тому для харчової промисловості. Однак вони громіздкі і дорогі. Команда Зоммера розраховує випустити на ринок чіп, який легко встановити в будь-який смартфон і таким чином зробити новинку придатною до щоденного індивідуального використання.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh