Авторські статтіТехно

Німецькі вчені винайшли “електронний ніс”, придатний для смартфонів

Група німецьких учених під керівництвом Мартіна Зоммера з Технологічного інституту Карлсруе заявила про створення «електронного носа», придатного для установки в звичайний смартфон. Розробники вважають, що він стане незамінним помічником для господинь під час походів по магазинах, а також підвищить безпеку свого власника, заздалегідь попереджаючи про небезпеку.

Пристрій являє собою чіп розміром в декілька сантиметрів. Його основною деталлю є нановолокна, які розпізнають газові суміші і подають відповідні сигнали. При цьому вчені говорять, що їх пристрій набагато чутливіші людського нюху і обов’язково знайде собі практичне застосування. Наприклад, легко визначить ступінь свіжості продуктів у магазині. Або просигналізує про появу диму в повітрі ще до спрацьовування сигналізації.

Правда, поки електронний ніс знаходиться в стадії «навчання». Адже, за словами Мартіна Зоммера, одні й ті ж предмети можуть змінювати свій запах в залежності від температури, вологості та інших факторів.

Аналогічні прилади були розроблені більше десяти років тому для харчової промисловості. Однак вони громіздкі і дорогі. Команда Зоммера розраховує випустити на ринок чіп, який легко встановити в будь-який смартфон і таким чином зробити новинку придатною до щоденного індивідуального використання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.