ЄС|NATO

Німеччина та Катар погодили довгострокове партнерство в енергетиці

Німеччина активізує зусилля, щоб стати менш залежною від російського газу. Катар – один із найбільших у світі експортерів зрідженого газу.

Про це повідомляє DW.

Німеччина та Катар погодили довгострокове партнерство у сфері енергетики, повідомив міністр економіки ФРН Роберт Хабек (Robert Habeck) у ході візиту до Дохи у неділю, 20 березня. Він зазначив, що це крок на шляху здобуття більшої незалежності від Росії на тлі російського вторгнення в Україну.

Після зустрічі в Досі з еміром Катару шейхом Тамімом бен Хамадом Аль Тані Хабек заявив, що, на його велике задоволення, сторони домовилися про довгострокове енергетичне партнерство. Він повідомив про “сильну динаміку”, зазначивши, що емір продемонстрував навіть ширшу підтримку, ніж очікувалося.

Постачання зрідженого газу з Катару

За словами Роберта Хабека, глави німецьких компаній, які супроводжують його під час візиту до Катару, тепер проведуть з катарською стороною докладні переговори щодо укладання контрактів. Міністр не уточнив, про які саме обсяги газу з Катару йдеться.

Катар – один із найбільших у світі постачальників зрідженого природного газу (ЗПГ). До відбуття з візитом у Доху, Хабек заявляв, що йдеться і про короткострокові, і про довгострокові постачання газу з Катару. Міністр повідомив про намір форсувати спорудження у Німеччині терміналів для прийому ЗПГ.

Як зазначив Хабек, узгоджене партнерство з Катаром передбачає не лише постачання ЗПГ до Німеччини, а й розробку відновлюваних енергоносіїв, а також заходи щодо посилення енергоефективності. У цих сферах німецькі фірми можуть запропонувати багато чого, зазначає агентство dpa.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.