Новини з Австрії

Австрія посіла друге місце в ЄС щодо зростання цін на пальне після Німеччини

За даними Verkehrsclub (VCÖ), це результат поточного аналізу, що базується на даних Комісії ЄС. Причина не в податках, оскільки більшість країн ЄС не внесли жодних змін до оподаткування пального.

Згідно з аналізом VCÖ, літр Super на початку минулого тижня вартував 1,987 євро, що на 46 центів більше, ніж за два тижні до кінця лютого. Таким чином, зростання цін в Австрії було на 7 центів вище, ніж у Німеччині (плюс 39 центів), на 14 центів вище, ніж в Італії, на 19 центів вище, ніж у Франції, і на 22 центи вище, ніж в Іспанії та Нідерланди.

Різниця була меншою для дизельного палива: Австрія посіла друге місце в ЄС щодо зростання цін після Німеччини (57 центів) із 50 центами, повідомляє VCÖ. Зростання цін на дизельне паливо в Австрії було на п’ять центів вище, ніж у Чехії та Фінляндії, на сім центів вище, ніж у Нідерландах, на вісім центів вище, ніж в Естонії, на дев’ять центів вище, ніж в Італії, та на десять центів вище, ніж у Польщі та Франції.

Віце-канцлер Вернер Коглер також розглядає зростання цін на пальне як привід для звернення до Федерального агентства з конкуренції (BWB).

“Хоча ціна на нафту падає третій день поспіль (станом на 18 березня – ред.), ціни на заправках залишаються незмінними. Виникає підозра, що кілька нафтових компаній живуть за рахунок громадян. Справа не в мільйонах, йдеться про мільярди”, – повідомив Коглер.

Після величезного зростання два тижні тому ціни на дизельне паливо та бензин трохи знизилися цього тижня. Дизель знову коштує менше ніж 2,0 євро на більшості заправок, а бензин – нижче 1,9 євро. Проте, цінові надбавки у деяких випадках ще значні.

За матеріалами: https://orf.at/
Фото: © APA/dpa/Frank Molter

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.