Зрештою, заборона на двигуни внутрішнього згоряння наближається – у сильно зміненому вигляді! Федеральний уряд Німеччини досяг угоди у суперечці з ЄС.
Незадовго до запланованого голосування Німеччина повністю загальмувала узгоджену заборону на нові автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння з 2035 року, і важливий захід для захисту клімату опинився під загрозою зриву. У конфлікті з приводу того, чи повинні автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння реєструватися в ЄС після 2035 року, тепер досягнуто згоди. Дозволи будуть надаватися, якщо автомобілі заправляються електропаливом. Німеччина продавила свою вимогу, яку підтримала і Австрія та Італія.
Про це у суботу у Twitter повідомили заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс та міністр транспорту Німеччини Фолькер Віссінґ.
«Ми досягли угоди з Німеччиною про майбутнє використання електропалива в автомобілях», — написав Тіммерманс.
“Це відкриває шлях для реєстрації транспортних засобів з двигунами внутрішнього згоряння, які використовують тільки паливо з нейтральним викидом CO2, і після 2035 року”, – заявив у німецьких ЗМІ міністр транспорту ВДП Віссінґ. Угода відкриває «важливі можливості для населення щодо кліматично нейтральної та доступної мобільності».
Нове рішення передбачає заборону на продаж двигунів внутрішнього згоряння у сильно модифікованому вигляді. Автомобілі, які працюють на такому паливі, також повинні продаватися новими і після 2035 року, якщо їх можна заправляти лише так званим електропаливом. Ці синтетичні види палива на основі водню повинні забезпечувати нейтральну викиди CO2 роботу приватного транспорту. Проте їхнє виробництво вважається дуже енергоємним. Звичайні бензин та дизельне паливо для нових автомобілів будуть табу.
До осені 2024 року ЄС також хоче створити окрему категорію транспортних засобів, що працюють лише на електропаливі, та інтегрувати її до екологічних стандартів для автомобілів.
В Австрії, крім клубів автомобілістів, канцлер Карл Нехаммер також нещодавно висловився за збереження двигунів внутрішнього згоряння після 2035 року — і отримав різку критику з боку екологічних організацій та свого власного партнера по коаліції. Міністр клімату Леонора Гевесслер (Зелені), яка завжди висловлювалася за припинення нових реєстрацій, у суботу розкритикувала рішення.
Багато партнерів з ЄС також із роздратуванням відреагували на поведінку Німеччини у суперечці. У четвер, наприклад, прем’єр-міністр Латвії Криш’яніс Каріньш заявив перед камерами в кулуарах саміту ЄС про «дуже і дуже важкий знак на майбутнє». Дивно, що уряд раптом ухвалює інше рішення після того, як угоди вже досягнуто. «Вся архітектура прийняття рішень впаде, якщо ми все це зробимо».