ЄС|NATO

Німеччина має радянські ЗРК “Куб” та “Оса”, але вони призначені тільки для навчань

Звідки німецька армія має такі комплекси, і в якій іпостасі вони використовуються

Джерело: Defence Express

Військово-повітряні сили Франції зараз проводять навчання по прориву протиповітряної оборони ворога. І в якості “противника” тут використовуються радянські зенітно-ракетні комплекси “Оса” та “Куб”, які належать взагалі німецькому люфтваффе.

Програма навчань вцілому не розкривається. Але тут цікавим є сам факт, що німецька армія має на своєму балансі два зенітно-ракетні комплекси радянського зразка, які з певною регулярністю використовуються як і для тренувань самого бундесверу, так і союзників по НАТО також.

До цього моменту ЗРК “Оса” та “Куб” в строю німецької армії “світились” під час навчань Arctic Challenge Exercise 2021 (ACE21) у червні 2021 року. Як тоді зазначалось, авіація НАТО відпрацьовувала саме протидію зенітно-ракетним комплексам радянського виробництва.

Відомо, що ці ЗРК перейшли бундесверу як “спадок” від Східної Німеччини, та використовуються зокрема для роботи POLYGONE – об’єднання під егідою США, Франції та Німеччини, що під час навчань НАТО моделює роботу ворожих систем ППО та радіоелектронної боротьби.

Німецькі військові готують комплекс "Куб" до навчальних стрільб, фото з відкритих джерел
Німецькі військові готують комплекс “Куб” до навчальних стрільб, фото з відкритих джерел

 

Цікаво, що довідник The Military Balance 2023 нічого не говорить про комплекси “Оса” та “Куб”, власне як й радянські ЗРК інших типів на балансі збройних сил Німеччини. З чого можна зробити висновок, що німецькі військові справді мають в своєму розпорядженні лише кілька таких комплексів, котрі можуть використовуватись для навчальних цілей.

Раніше Defense Express розповідав про те, що прототип для Shahed-136 був створений у ФРН ще в 1980-х роках під назвою DAR, що в свою чергу означає те, що деякі технології для війни сучасності були створені ще 40 років назад.

Німецькі військові готують комплекс "Куб" до навчальних стрільб, фото з відкритих джерел
Німецькі військові готують комплекс “Куб” до навчальних стрільб, фото з відкритих джерел

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України