“Ніхто нікому нічого не винен?” – звідки пішла ця фраза, брехлива за своєю суттю

А що ви думаєте з цього приводу ???

Звідки пішла в маси ця полюбився багатьма фраза: “Ніхто нікому нічого не винен?” Це огидне твердження. Брехливе за своєю суттю, бо людина – соціальна істота.

А вступаючи в стосунки будь-якого роду, ти стаєш винен. Тому що дав надію, пообіцяв, скріпив печаткою або словом. Тому що є совість, врешті-решт. Ти впустив людини в своє оточення, ти дозволив йому увійти в своє життя і увійшов в його – цим ти взяв на себе зобов’язання. Зобов’язання перед нею і перед собою.

З якогось моменту тобі не все одно, що відбувається з людиною – ви разом. Уявіть себе альпіністом, і як ви кричите своєму напарникові, в зчепленні з вами: “Ей, побратиме, я завагався, втомився. Від’єдную тебе – я тобі нічого не винен».

Винен. Ми винні своїм дітям, тому що вони нас не просили. ми винні своїм батькам, бо ми їх не просили, але живемо і насолоджуємося життям.

Ми винні друзям, тому що це ми їх такими зробили.

Ми винні тим, кому сказали: “Люблю”, і винні навіть тоді, коли не сказали, але увійшли з людиною в стосунки. І вільних стосунків не буває. Цей термін для тих, у кого з відповідальністю проблеми (зараз або взагалі).

Саме слово “відносини” передбачає, що ти з людиною не просто побіжно торкнувся, ти увійшов в тісний контакт, захисна оболонка розтанула – ось за оберіг цієї вразливості ти і відповідаєш.

Якщо ти – моя подруга, я відповідаю за те, щоб ти не кинулася під поїзд, якщо ти мені розповіла про свою біду. Рівно на п’ятдесят відсотків відповідаю. І буду відповідати на всі сто, якщо скажу: “Не грузи мене, своїх турбот вистачає”.

Якщо твоя жінка плаче, це може бути не тому, що вона істеричка, а тому, що ти зробив їй боляче. Її вина, що вона приймає цю образу, твоя – що ти сказав чи зробив.

Перебуваючи у відносинах, ми неминуче впливаємо один на одного

Тому і повинні відповідати за це вплив. “Ми відповідаємо за тих, кого приручили”. А насаджувана ідеологія індивідуалізму веде до руйнування відносин.

Замість побратима – психоаналітик, замість любові – секс, замість справжньої близькості – 148 каналів кабельного телебачення та Інтернет.

Коли ніхто нікому нічого не винен, жити простіше. Борг і відповідальність вимагають душевної роботи.

Автор невідомий

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh