Життя

“Ніхто нікому нічого не винен?” – звідки пішла ця фраза, брехлива за своєю суттю

А що ви думаєте з цього приводу ???

Звідки пішла в маси ця полюбився багатьма фраза: “Ніхто нікому нічого не винен?” Це огидне твердження. Брехливе за своєю суттю, бо людина – соціальна істота.

А вступаючи в стосунки будь-якого роду, ти стаєш винен. Тому що дав надію, пообіцяв, скріпив печаткою або словом. Тому що є совість, врешті-решт. Ти впустив людини в своє оточення, ти дозволив йому увійти в своє життя і увійшов в його – цим ти взяв на себе зобов’язання. Зобов’язання перед нею і перед собою.

З якогось моменту тобі не все одно, що відбувається з людиною – ви разом. Уявіть себе альпіністом, і як ви кричите своєму напарникові, в зчепленні з вами: “Ей, побратиме, я завагався, втомився. Від’єдную тебе – я тобі нічого не винен».

Винен. Ми винні своїм дітям, тому що вони нас не просили. ми винні своїм батькам, бо ми їх не просили, але живемо і насолоджуємося життям.

Ми винні друзям, тому що це ми їх такими зробили.

Ми винні тим, кому сказали: “Люблю”, і винні навіть тоді, коли не сказали, але увійшли з людиною в стосунки. І вільних стосунків не буває. Цей термін для тих, у кого з відповідальністю проблеми (зараз або взагалі).

Саме слово “відносини” передбачає, що ти з людиною не просто побіжно торкнувся, ти увійшов в тісний контакт, захисна оболонка розтанула – ось за оберіг цієї вразливості ти і відповідаєш.

Якщо ти – моя подруга, я відповідаю за те, щоб ти не кинулася під поїзд, якщо ти мені розповіла про свою біду. Рівно на п’ятдесят відсотків відповідаю. І буду відповідати на всі сто, якщо скажу: “Не грузи мене, своїх турбот вистачає”.

Якщо твоя жінка плаче, це може бути не тому, що вона істеричка, а тому, що ти зробив їй боляче. Її вина, що вона приймає цю образу, твоя – що ти сказав чи зробив.

Перебуваючи у відносинах, ми неминуче впливаємо один на одного

Тому і повинні відповідати за це вплив. “Ми відповідаємо за тих, кого приручили”. А насаджувана ідеологія індивідуалізму веде до руйнування відносин.

Замість побратима – психоаналітик, замість любові – секс, замість справжньої близькості – 148 каналів кабельного телебачення та Інтернет.

Коли ніхто нікому нічого не винен, жити простіше. Борг і відповідальність вимагають душевної роботи.

Автор невідомий

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України