Зеленським підписано революційний указ про українські дороги

Президент доручив провести ряд заходів, спрямованих на поліпшення дорожньої інфраструктури в країні.

Президент Володимир Зеленський у пятницю, 19 липня, підписав указ про створення умов для розвитку і підвищення якості автомобільних доріг, повідомляє прес-служба глави держави.

Документ передбачає низку заходів, спрямованих на створення безпечних і комфортних умов для учасників дорожнього руху, розвиток мережі якісних доріг, формування сприятливих умов для бізнесу.

Зокрема, до 1 січня 2020 року Кабміну доручено забезпечити перегляд кваліфікаційних критеріїв, фінансових і технічних вимог до учасників державних закупівель відповідно до найкращих світових практик. Крім того, повинні бути створені умови для використання новітніх технологій і матеріалів при будівництві, реконструкції, ремонту доріг, переглянуті відповідні нормативно-технічні документи з метою забезпечення європейської якості автомобільних доріг.

Також замовники повинні залучати на конкурсній основі незалежного інженера-консультанта в сфері дорожнього будівництва (FIDIC) на етапи закупівель, виконання робіт, гарантійного обслуговування будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг.

Під час наради президент запропонував віддати будівництво пріоритетних доріг західним компаніям і паралельно реформувати Укравтодор.

В Офісі президента також поскаржилися на брак коштів на дороги і запропонували кілька додаткових джерел фінансування.

«Слід упорядкувати ситуацію з акцизами. В Україні багато пального продається по «сірій схемі», за яке не сплачується акциз. За нашими очікуваннями, ми зможемо отримати надходжень додатково на мільярд доларів. Ще одна можливість для зростання – налагодження нормальної роботи з міжнародними фінансовими інститутами. Ми з ними зустрічалися, і вони потенційно декларують готовність працювати більш активно за умови виконання українською стороною своїх зобов’язань, оскільки зараз вибірка за наявними кредитними програмами становить приблизно 20% », – розповів заступник голови ВП Олексій Гончарук, додавши, що іноземні партнери готові надати також близько 1 млрд доларів.

Експерт Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олександр Кубрак зазначив, що, за оцінками Світового банку, в першу чергу необхідно провести капітальний ремонт 24 тис. Км основних магістралей, на що необхідно 150 млрд грн і ще 15 млрд щорічно на утримання їх у належному стані. «Це реально зробити за три роки», – підкреслив він.

Міністр фінансів Оксана Маркарова відзначила, що для залучення великих компаній, які будують якісні дороги, необхідно прийняти закон про концесії.

Всього в Україні 169 тисяч км доріг різних категорій.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh