Політика

Нерозумно засуджувати українців в окупації, яких просто поставили перед вибором про наявність російського громадянства, – соціолог

Український соціолог, телеведуча Лариса Волошина у своєму блозі пише про те, що під час зустрічі в Києві кримського бранця Олександра Костенко одна з журналісток запитала його: «Повідомлялося, що ви взяли російський паспорт. Прокоментуйте, будь ласка». За словами блогера, в такі хвилини хочеться поглянути такий журналістці в очі і порадити їй менше думати, адже це не зовсім безпечно. Якщо коротко, то Україна не визнає законність отримання оккупантских аусвайсов жителями окупованих територій. Для нас це не документ, тому його отримання не несе для українського громадянина, який живе в окупації ніяких наслідків.

Соціолог зазначає, що Україна виходить з того, що, якщо кримчанин взявши російський паспорт, значить йому так треба було. Більш того, насильницька паспортизація є військовим злочином, згідно Конвенції 1949 року. Замість того каверзних запитань до кримчанам, краще збирати докази про черговий злочин окупантів за нав’язуванню окупованого населенню свого громадянства.

Лариса Волошина зазначає, що є ще один момент, а саме те, як такі питання з боку українських журналістів сприймаються на окупованих теріторіях. Ставлячи питання про наявність російського паспорта кримчанину таким тоном, ніби він зрадив Батьківщину, ми самі як би вносимо в інформаційний простір подвійні смисли і невизначеність.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України