Непомітний герой Майдану

Денис ще зовсім юний, він навчається у медичному ліцеї, а в майбутньому планує вивчитися на хірурга. 30 листопада він теж був на Майдані, тоді вперше довелося рятувати людину, якій стало погано. З друзями донесли до Головпоштамту і надали першу допомогу, поки чекали на Червоний Хрест.

Після цього випадку Денис вирішив, що буде не тільки ходити на мітинги, а й запишеться у волонтери у мобільні бригади. Тепер поєднує цю роботу зі своїм навчанням. Майже щодня він на Майдані, а коли були події на Грушевського – декілька днів не з’являвся дома, працював без відпочинку, допомагаючи постраждалим. Денисова бригада однією з перших почала допомагати пораненим від газу, кийків та гранат на Грушевського. Хлопчині особисто довелося витягати 4 гумові кулі 12 калібру. Це відбувалося просто на вулиці, бо тоді медчастини ще не були облаштовані так, як потрібно, і багатьох людей доводилося відправляти у лікарні.

Але після того, коли постраждалих із лікарень почали забирати у міліцію – операції почали робити вже на місцях (у двох медчастинах на Грушевського). Денис розповідає, що 22 січня на власні очі бачив ще 2 трупи, які просто зникли. Тобто вони не були зареєстровані на Майдані, не увійшли до картотеки. Це сталося, коли Беркут пійшов на штурм і волонтери не могли дістатися до тіл.

Вважає, що їх забрала міліція і ідентифікувати ці тіла вже не буде можливості. Каже, що у обох були важкі вогнепальні поранення у грудну клітину. Він згадує, як вперше витягав гумову кулю. Каже, що чоловікові дуже пощастило, бо куля увійшла лише у м’які тканини, але пробила товстий светер, футболку і куртку.

Наступного дня поранений прийшов до Дениса – подякувати. Денис каже, що запам’ятає цього чоловіка на усе життя. Це був перший випадок, справжнє бойове хрещення у хірурги. Денис планує і надалі бути волонтером.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Майдані: картка Приватбанку 5457082230251691. НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh