Авторські статтіДіаспора

В Чехії нелегалам і біженцям оплатять юридичну допомогу

Чеська адвокатська палата (?esk? advok?tn? komora) оголосила про ряд змін, які набирають чинності 1 липня, і які стосуються права на безкоштовну юридичну консультацію.

На більш грунтовну і регулярну правову допомогу зможуть розраховувати іноземці, затримані за нелегальне перебування чи очікують статусу біженця і знаходяться з-за цього під вартою. Досі юридичну консультацію їм, як правило, надавали громадські або юристи-добровольці. Адвокатська палата оплачувала їм тільки дорогу. Тепер вони зможуть розраховувати на плату в 150 крон за півгодини роботи та оплату витрат на дорогу.

Люди з доходом нижче трьох прожиткових мінімумів (нині один прожитковий мінімум становить 4.310 крон) будуть мати право на безкоштовну юридичну консультацію тривалістю дві години. Цим правом можна скористатися один раз в рік, сплативши збір в 100 крон. Від збору звільняються інваліди та ті, хто отримує деякі види соціальних допомог. Для отримання безкоштовної консультації необхідно буде заповнити формуляр від міністерства юстиції і прикласти до нього документи, що підтверджують доходи. Потім Адвокатська палата вибере адвоката, який працює неподалік від місця проживання людини, який надіслав формуляр.

Також буде надана можливість безкоштовно скористатися послугами адвоката при поданні скарги до Конституційного суду і її подальшому розгляді.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.